İstanbul’daki Kadın Muhtarlar KADEM Ev Sahipliğinde Bir Araya Geldi

03 Aralık 2018, İstanbul

KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve Yönetim Kurulu Üyeleri İstanbul’da muhtarlık yapan kadın muhtarlarla bir araya geldi. KADEM Genel Merkez’de gerçekleştirilen toplantıda; kadınların siyasete etkin katılımları, yerelde yaşanan sorunlar ve bunlara dair çözüm önerileri konuşuldu.

Toplantıda konuşan Başkan Gümrükçüoğlu, kadınların siyasete aktif katılımlarını KADEM olarak önemsediklerini ve bu sebeple de kampanyalar düzenlediklerini ifade etti. Gümrükçüoğlu kadın muhtarların sorumluluklarının önemine de değinerek: “Yerelde kadın muhtar olmak ve mahallenin dertleriyle dertlenmek çok önemli ve ciddi bir sorumluluk” dedi.

Kadınların siyasete aktif katılımlarıyla ilgili bilgiler de veren Gümrükçüoğlu, kadınların yarıdan fazlasının siyasette kadın aday olursa destekleyeceğini, %44’ünün ise karar mekanizmalarında kadınlar olursa sorunların daha kolay çözüleceğini söylediğini açıkladı.

Kadın muhtarların sorunları ile yerel yönetimlere ve siyasete kadınların daha etkin katılımı konularının tartışıldığı program çekilen aile fotoğrafı ile son buldu.

2018-12-04T20:58:28+00:00

KADIN VE DEMOKRASİ DERNEĞİ

KADIN VE DEMOKRASİ DERNEĞİ
Küçük Çamlıca Mh. Kısıklı Cd. No: 112/A
Üsküdar/İstanbul/TÜRKİYE
Tel: +90 (216) 325 03 07
Faks: +90 (216) 325 03 09