/ KADEM gençliği Uluslararası Öğrenci Gençlik Çalıştayı’nda buluştu

KADEM gençliği Uluslararası Öğrenci Gençlik Çalıştayı’nda buluştu

29 Nisan 2016 – İstanbul

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM)’in düzenlediği Uluslararası Öğrenci Gençlik Çalıştayı başladı. 18-25 yaş arası yerli ve yabancı 70 üniversite öğrencisinin katılımıyla Mercure Hotel İstanbul Altunizade’de gerçekleşen çalıştay, iki gün (29-30 Nisan) sürecek.

12

KADEM Gençlik Komisyonu Başkanı Safa Koçoğlu’nun yaptığı açılıştan sonra çalışma gruplarına ayrılan gençler, çalıştayın başlıkları ile ilgili yoğun fikir alışverişlerine başladı.

1

Çalıştayın 30 Nisan Cumartesi öğleden sonra 13’te başlayacak Kapanış Programı’na Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, KADEM Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın ve KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan katılım gösterecek.

13

Bağımlılık, İslamofobi, Medya ve İletişim, Ekonomi, Mülteci, Kimlik ve Şiddet konu başlıkları altında gruplara ayrılarak çalışacak katılımcı gençler, kapanış programında çalıştay süresince ulaşılan sonuçların sunumlarını yapacak.

IMG_5629

Çalıştay ile Türk ve yabancı öğrencilerin ait oldukları jenerasyonların karşı karşıya kaldığı sorunlarla yüzleşilmesi, nedenlerinin konuşulup sorunların evrensel boyutlarının tartışılması, evrensel gençlik sorunlarına getirilebilecek ortak çözümlerin üretilmesi ve katılımcılar arasında ortaklaşa çalışma ve dayanışma kültürünün oluşturulması hedefleniyor.

3

KADEM Gençlik Kulüpleri üyeleri, gençlik sorunlarıyla ilgilenen uluslararası öğrencileri ve ilgili sivil toplum kuruluşları (STK) ile gerçekleştirilecek çalıştayın sonunda, 8 grubun hazırladığı çalıştay raporları duyurulacak.

Cumartesi günü basına açık gerçekleşecek ve protokolün yer alacağı Kapanış Programı’na katılım durumunu önceden bildiren herkes davetlidir.

 

Foto Galeri için: KADEM gençliği Uluslararası Öğrenci Gençlik Çalıştayı’nda buluştu