KADIN VE DEMOKRASİ DERNEĞİ

KADIN VE DEMOKRASİ DERNEĞİ
Küçük Çamlıca Mh. Kısıklı Cd. No: 112/A
Üsküdar/İstanbul/TÜRKİYE
Tel: +90 (216) 325 03 07
Faks: +90 (216) 325 03 09

KADEM Karabük Temsilciliği Açıldı

06 Ocak 2016, Safranbolu

KADEM Karabük İl Temsilciliği, KADEM Genel Başkanı Sare Aydın Yılmaz, KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ve Karabük Valisi Sn. Orhan Alimoğlu’nun katılımıyla açıldı.

 

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Genel Başkanı Sare Aydın; Karabüklülerin desteğini alarak, kadınları toplumun her alanında güçlendirmek için burada da çalışmaya devam edeceklerini belirterek   “İnsan haklarının ayrılmaz parçası olarak kadın haklarını savunuyor, toplumda,siyasette ve iş hayatında kadınları güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

KADEM’in  kadın meselesine toplumun dinamiklerinden beslenen yenilikçi bir bakış açısı getirdiğini dile getiren Aydın; Çağdaşlık-uygarlık söyleminin ürettiği tek-tip kadın modeli yerine, KADEM olarak bizler, farklı kadın kimliklerinin demokrasiyi güçlendirdiğine inanıyoruz ve  bu sebeple, kadının kimlik, kişilik ve özgürlük mücadelesini destekliyoruz dedi.

Karabük Temsilcilik açılışında konuşan KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan, kadın hakları mücadelesinin en başta bir insan hakkı mücadelesi olduğunu belirterek: “Kadın mağduriyetleri büyük bir yara olmasına rağmen popülizme kurban ediliyor. Uluslararası platformlarda hakim söylemi kullanarak kadın hakları dediğinizde kolayca popüler olursunuz, bizim derdimiz bu değil.” dedi. Erdoğan: “Derdimiz yaralara merhem olmak. Bu yüzden bu halkın kadınının sorunlarını kendi kavramlarımızla çözme çabasındayız.”

Konuşmaların ardından yapılan dua ile açılış yapılarak, dernek binası gezildi.

2017-03-20T16:14:36+00:00