EBEVEYN İLİŞKİSİNİN ÇOCUK ÜZERİNE ETKLİLERİ MASAYA YATIRILDI

Anne baba ilişkisinde çocukların konumuna dair gerçekleştirilen programa Kayserililer yoğun ilgi gösterdi.

Kayseri KADEM Temsilciliği, 26 Temmuz’da, Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonu’nda ‘Ebeveyn İlişkisinin Çocukta Etkisi’ konulu konferans düzenledi. Uzman Klinik Psikolog Müjde Yahşi tarafından yapılan sunum, katılımcılar tarafından dikkatle takip edildi.

Kayseri KADEM Temsilcisi Sibel Göç Karaosmanoğlu, yaptığı açılış konuşmasında KADEM’in kadının onuru ile yaşayabileceği güvenli toplum ve adil bir gelecek inşa etmek amacıyla çalıştığını vurguladı. Kendini gerçekleştirmiş ve ifade gücü kuvvetli kadınların, duyarlı bir anne, mutlu bir eş ve iyi bir evlat olabileceğinin altını çizdi.

Konferans sırasında çocuğun hayata baktığı pencere ve o pencerenin mutsuz evliliklerle bağlantısı masaya yatırıldı. İletişimde üsluba dikkat çeken Müjde Yahşi, Hz. Peygamber’e (s.a.v) atıfta bulunarak, “oturmak veya yatmak, abdest almak, toprağa temas etmek, dua ve zikir ile meşgul olmak öfke kontrolünde nebevi davranışsal çarelerdir’ dedi.

Çocukluk eğitiminde ebeveynin birbiriyle ilişkisinin önemine değinen Yahşi, salondaki davetlilere eşleriyle yaşadıkları çatışmaların sebeplerini sordu. Gelen cevaplarla salonda eğlenceli anlar yaşandı. Program sonunda Müjde Yahşi’ye plaket takdimi yapıldı ve toplu fotoğraf çekildi.