KADEM Kocaeli’den Gazze’ye Kardeş Payı Hayır Çarşısı

KADEM 7 Ekim’den bu yana savaşın, açlığın ve susuzluğun ortasında hayatta kalma mücadelesi veren Gazze halkına destek amacıyla, tüm Türkiye’de yardım seferberliği başlattı.

Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM), İsrail tarafından tarihin gördüğü en büyük soykırımlardan birine maruz kalan Gazze’ye destek için attığı adımlara bir yenisini ekledi. “Gazze’ye Kardeş Payı” kampanyası kapsamında İstanbul’da ve KADEM temsilciliğinin bulunduğu 55 şehirde Hayır Çarşısı açtı. Hayır Çarşılarından elde edilecek gelir ve “Gazze’ye Kardeş Payı” hesabı üzerinden toplanacak bağışlar, gıda ve hijyen malzemesi olarak, Kızılay’ın yardım gemisi ile Gazze’ye ulaştırılacak.

Bu süreç kapsamında KADEM Kocaeli Temsilciliği, 7 Haziran Cuma günü İzmit Yeni Cuma Camii Avlusunda Gazze’ye Kardeş Payı Hayır Çarşısı kampanyası kapsamında kermes düzenledi. KADEM gönüllüleri ile birlikte düzenlenen kermeste gıda, giyim, zücaciye, kırtasiye vb. ürünler yer aldı. Dayanışma bilinci ile düzenlenen etkinlikte yaklaşık 500 kişi kermesi ziyaret etti.

Cuma Namazı çıkışında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve Kocaeli Milletvekili Sadettin Hülagü de kermesi ziyaret ederek katkıda bulundular.

“Gazze’ye Kardeş Payı” kampanyasına SMS ve banka aracılığıyla destek vermek mümkün. Destek vermek için:

IBAN: TR93 0020 5000 0202 3000 0000 06

KADIN VE DEMOKRASİ VAKFI, KUVEYT TÜRK – ALTUNİZADE ŞUBESİ

SMS ile bağış için: GAZZE yazıp, 5236’ya gönderilebilir.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top