“10 Yıldır Türkiye’nin Dört Bir Yanında Kadınların Hayatına Dokunuyoruz”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde KADEM Mütevelli Heyet Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar deprem bölgesinde. Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’daki KADEM Kadın Destek Merkezlerini ziyaret eden Bayraktar: “KADEM olarak bu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, onuncu yılımızı doldurduk. Bu anlamlı günde Kadın Destek Merkezlerimizde kadınlarla bir araya gelerek, acılarımızı birlikte sağaltmayı, bu zor günleri birlikte aşarak iyileşmeyi umuyoruz.” dedi.

Şubat ayında Kahramanmaraş merkez olmak üzere on ilde yaşanan deprem felaketi sonrasında “Gün Dayanışma Günü” diyerek yola çıkan KADEM, ilk andan itibaren tüm enerjisini deprem bölgesine kanalize etti. Toplanan nakdi yardımlarla sağlanan ihtiyaç malzemelerini bölgeye sevk eden KADEM, yaşanan felaketin en ağır yükünü omuzlarında taşıyan kadınlarla bir arada olmak için bu 8 Mart’ta depremi yaşayan illerde.

Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’da faaliyette olan KADEM Kadın Destek Merkezlerini ziyaret eden KADEM Mütevelli Heyet Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar; “KADEM olarak bu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, onuncu yılımızı doldurduk. Bu anlamlı günde Kadın Destek Merkezlerimizde kadınlarla bir araya gelerek, acılarımızı birlikte sağaltmayı, bu zor günleri birlikte aşarak iyileşmeyi umuyoruz.” dedi.

8 Mart etkinliğinde basına konuşan KADEM Mütevelli Heyet Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar; “Kadın Destek Merkezlerimiz aracılığıyla bölgede depremden etkilenen kadınlara hem psikolojik destek veriyor hem de sosyal haklara erişim konusunda yardımcı oluyoruz. Kadınların merkezlerimize gelerek günlük hayatta yapageldikleri el işi, çay kahve sohbeti gibi etkinliklerle biraz olsun rahatlayabilmeleri için çalışıyoruz. Burada kadınlar Yaşadıkları tüm zorluklara rağmen ayaktalar, hayata tutunuyorlar, güçlüler. Onlardan her ziyaretimde çok şey öğreniyorum.” İfadelerini kullandı.

Kurulduğu 8 Mart 2013 tarihinden bu yana kadının onuru ile yaşayabileceği güvenli bir toplum ve adil bir gelecek inşa etmek amacıyla çalışan KADEM’in 10. yılına ilişkin olarak ise Bayraktar; “Varoluşta Eşitlik, Sorumlulukta Adalet” ilkemizle kadın hakları ve aileyi ilgilendiren meselelerde, uygulanabilir ve kalıcı çözümler üreterek, adalet merkezli bir söylem oluşturmak için on yıldır olduğu gibi, bundan sonra da çalışmayı sürdüreceğiz.” mesajını verdi.

KADEM Mütevelli Heyet Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar sözlerini; “Depremden etkilenen şehirlerimizin yeniden eski güzelliğine kavuşacağına olan güçlü inancımızla; yaralarımızı birlikte sarmak umuduyla; Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!” diyerek tamamladı.

Kadının insanlık onurunu teslim etmek üzere hak savunuculuğu yapan KADEM (Kadın ve Demokrasi Vakfı) 10. yılında da kadının ihtiyaç duyduğu her alanda kadınların hayatına dokunmaya devam ediyor.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top