KADEM olarak bugün, hain darbe girişimi esnasında, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde ülkesi, değerleri ve bayrağı uğruna korkusuzca şahadete yürüyen 34 şehidimizin davası için Silivri’deyiz.

Hepinizin bildiği gibi 15 Temmuz gecesi, TSK içindeki FETÖ mensubu bir grup asker kıyafetli terörist, darbe yapmak ve halkın oylarıyla seçilen hükümeti devirmek amacıyla tanklarla Boğaziçi Köprüsü’nü kapattı. Bu kalkışma; evinden köprüye kadar yürüyüp teröristlerin karşısına tek başına dikilme cesaretini gösteren cesur gençlerimiz, korkusuz kadınlarımız ve aziz milletimiz sayesinde bastırıldı.

Bugün; çocuklarını ömür boyu annesizliğe mahkûm etmeyi göze alan, gençliğini hiçe sayıp vatanı için çekinmeden kendini siper eden kızlarımıza, kadınlarımıza ve halkımıza namlu doğrultan, TSK içindeki FETÖ mensubu söz konusu teröristlerin yargı önünde hesap verme günüdür. Şehitlerimizin emaneti olan aileleri için, darbe gecesi destan yazan gazi kadınlarımızla birlikte, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Davası’nı takip etmek ve onlara desteğimizi göstermek için buradayız.

KADEM olarak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Davası’nın sonuna dek takipçisi olacağımızı söylüyor ve bir daha bu türden hain girişimlerin yaşanmaması adına tüm gücümüzle çalışacağımızı kamuoyu önünde ilan ediyoruz.

Biz; 12 yaşında düşmanla çarpışan Nezahat Onbaşı gibi, cepheye kağnıyla mermi taşıyan Nene Hatun gibi, o meşum gece de kamyonetine doldurduğu yiğitleri meydanlara taşıyan, vatan mücadelesi beklemez diyerek tek başına köprüye koşan kadınlarımızla birlikte tek yürek olduk. Tıpkı o gün olduğu gibi bugün de aynı kararlılıkla demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkan kadınlar olarak, şehit ailelerimizin yanında duruyoruz.

Milletin istiklalinin ve istikbalinin yine millet tarafından; kadını, erkeği, yaşlısı ve genciyle teminat altına alındığı günü unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Kadın ve Demokrasi Derdeği (KADEM)

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top