Genç KADEM, 2.Uluslararası Öğrenci Gençlik Çalıştayı’nı düzenliyor.

Genç KADEM, 27-29 Nisan 2017 tarihleri arasında 2.Uluslararası Öğrenci Gençlik Çalıştayı’nı düzenliyor. 18-26 yaş aralığına sahip Türk, yabancı uyruklu ve mülteci öğrenci statüsüne sahip gençlerin katılımıyla gerçekleştirilecek olan çalıştayda katılımcı gençlerin Amerika, Afrika, Avrupa, Asya ve Orta Doğu ülke bölge politikalarını gençlerin perspektifinden incelemeleri amaçlıyor.

Ülkeler Hukuk ve Siyaset, Kültür, Ekonomi, Göç, Sağlık, Teknoloji ve Bilim, Medya ve İletişim, Eğitim, Şehirleşme, İstihdamda Kadın olmak üzere 10 başlık üzerinden çalıştay yöntemi ile incelenecek Ulusal ve Uluslararası kurum ve kuruluşlara iletmek üzere tavsiye raporu oluşturulacak.

Proje sayesinde düşüncelerini özgürce dile getiren farklı; sosyal, ekonomik, kültürel ve etnik kimliğe sahip genç katılımcılar, ortak bir konuyu tartışmak ve çözüm bulmak hedefi ile bir araya gelerek gençler arası iş birliğini arttırmak, aktif ve dinamik bir nesil bir araya getirerek “Sorunsuz Dünya”ya liderlik özelliklerini geliştirerek artmış olacaklar.

Aktif katılımcı olmak isteyenlerin, başvuru formunu 10.04.2017 tarihine kadar doldurmaları gerekiyor. Katılımcılar bağımsız jüri tarafından seçilecek olup başarılı görülen adaylar 14.04.2017 tarihine kadar açıklanacaktır.

Çalıştay Detaylı Bilgi

Çalıştay Bildiri Özeti

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top