‘BENİM DE ŞİKAYETİM VAR’

Kadın ve Demokrasi Derneği ( KADEM ) olarak 08.02.2014 tarihinde düzenlemiş olduğumuz, 28 Şubatın şikâyetçilerinden ve avukatlarından Fatma BENLİ’nin konuşmacı olarak katıldığı ’28 Şubat Sürecinde Kadın Nerede’ adlı konferans bir uyanışı simgelemesi adına büyük önem arz etmiştir.

KADEM olarak, 28 Şubat sürecinin ne denli zor ve karmaşık bir süreç olduğunun, sonuçlarının binlerce insanı mağdur ettiğinin ve etkilerinin yıllar geçse bile hala devam etmekte olduğunun farkındayız. Merakla sonucu beklenen fakat hala sonuçlanamayan 28 Şubat davasını yakından takip etmekteyiz.

Çeşitli mağduriyetlere neden olan bu davaya yeterince sahip çıkılmamıştır. Resmi şikâyet sayısının sadece 1000 olduğu sahipsiz bırakılan bu dava, sadece mağdur olan insanların davası değildir.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) olarak, demokrasinin her yerde ve her zaman tecelli etmesini savunmak, ben değil biz bilincini oluşturmaya çalışmak adına, mağdur olan insanların vicdanlarının rahat etmesi adına, 10.03.2014 tarihindeki duruşmaya müdahil ve müşteki olacağımızı bildirmekten gurur duyarız.

Eğer sizler de ‘Benim de Şikâyetim Var’ diyorsanız, şikâyetinizi duruşma günü elden veya daha erken bir tarihte size en yakın adliyeye başvurarak yapabilir, bu sürece sessiz kalmaktan kurtulabilirsiniz. Ayrıca bu davanın yalnız bırakılmaması adına, çevrenizdeki herkese bununla ilgili çağrıda bulunabilirsiniz.

 

28 ŞUBAT DAVASI İLE İLGİLİ NE YAPABİLİRİM?

  • Yazacağınız şikayet dilekçesi için 28 Şubat sürecindeki mağduriyetinizi belgelemek zorunda değilsiniz. Mağduriyetinizi ve şikayetinizi dile getireceğiniz bir dilekçe yeterli olacaktır.
  • Herhangi bir harç, masraf vb ücret ödemeden şikâyet dilekçenizi size en yakın nöbetçi ağır ceza mahkemesine verebilirsiniz.
  •  Ankara’ya gidebilme imkânınız var ise, dilekçenizi Ankara 13. Ceza mahkemesi kalemine elden verebilirsiniz.
  •  Belirttiğiniz adresinize ifade vermeniz gerektiğine dair bir yazı gelecektir, dilekçenizin daha fazla öneme sahip olmasını istiyorsanız, bir defaya mahsus olmak üzere, konuyla ilgili dilekçenizi teslim ettiğiniz adreste ifade verebilirsiniz.
  •  Dava bitene kadar istediğiniz her an müracat edebilirsiniz.
  • Müdahale talebiniz kabul edilmeyebilir, fakat unutulmamalıdır ki, önemli olan şikâyet dilekçesinin ne kadar çok kişi tarafından mahkeme kalemine ulaştırılmasıdır. Dilekçe sayısındaki çokluk dava sonucunu etkileyebilmektedir.
  • Dilekçelerin erken verilmesi dava süreci açısından büyük önem arz etmektedir. Bu yüzden dilekçe yazmaya ve sessiz kalmamaya karar verdiyseniz bir an önce dilekçenizi ulaştırmaya çalışınız.

 

 

         Dilekçe ile ilgili Detaylı bilgi için;

Avukat Fatma BENLİ: avfatmabenli@yahoo.com

Elif AYDIN                 :  elifaydn@gmail.com

Esra DURKAYA        : esrdrky@gmail.com

 

 

Kadın ve Demokrasi Derneği ( KADEM ): 0212 6314649

Adres: Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM)

Karagümrük Mh. Mutar Muhittin Sok. Sulukule Toki Evleri

No: 8/1

Fatih İSTANBUL

 

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top