40 Ülkeden Kadın STK Temsilcileri Türk Evi’nde düzenlenen İftarda Buluştu

13 Mart’ta, KADEM, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile birlikte New York’ta networking amaçlı bir etkinlik düzenledi. Aile Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın da katıldığı etkinlikte, 40 ülkeden 70’ten fazla yabancı kadın STK temsilcisi, aktivist ve sivil toplum öncüsü kadın yer aldı.

Türkevi’nde düzenlenen “Türk ve Yabancı Kadın Liderler ve STK Başkanları Buluşması” başlıklı programda, Bakan Mahinur Özdemir Göktaş’ın Filistinle ilgili “Herkesi bu adaletsizliğe karşı sesimizi yükseltmeye ve Filistin halkının daha parlak, daha barışçıl bir geleceği için birlikte durmaya çağırıyoruz.” sözleri dikkat çekti.

Etkinlikte konuşan KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Gümrükçüoğlu ise oruç tutan kişilerin iftar öncesi yaptıkları duaların kabul olunduğuna dikkat çekerek, “Sizleri de bizimle beraber dünya barışı ve huzuru için dua etmeye davet ediyorum.” dedi.

KADEM’in W20 çalışmaları ve Türkiye dönem başkanlığı döneminde başlayan uluslararası iletişim ağını bir araya getiren etkinlik, okunan ezanın ardından iftarla devam etti.

Etkinlik sonunda katılımcılar, Türk misafirperverliğine ve KADEM’in kapsayıcı çalışmalarına hayranlıklarını dile getirdiler.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top