5. Hizmet İçi Eğitim Kampı İstanbul’da Gerçekleşti

29-30 Haziran 2019, İstanbul

KADEM’in farklı bölgelerde bulunan temsilciliklerine yönelik düzenlediği ve geleneksel hale gelen Hizmet İçi Eğitim Kampı bu yıl 29-30 Haziran 2019 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlendi. Eğitim Kampına; KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Yönetim Kurulu Üyeleri, 46 ilde bulunan temsilciler ve bu illerde görevli ekipler katıldı.

Eğitim Kampının açılışında 46 ilden gelen temsilcilerimize hitap eden Sümeyye Erdoğan Bayraktar: “Aileler ve özelde kadınlar için ihtiyaç konusu haline gelen eşit fırsatlara erişim, toplumsal hayata dengeli katılım ve adil bir rol dağılımı gibi durumlar iyi tespit edilmeli. Odaklanmamız gereken asıl sorunlar; Ailelerin küçülmesi, bireyselleşme, sokakların ve mahallelerin sosyalleşme fonksiyonlarını yitirmesi, kapitalizmin vardığı boyutlar, işyerleri ve sosyal mekanların çocuk dostu olmaması…” dedi.

“Birliğimizi muhafaza etmeliyiz”

Temsilcilik ve gençlik komisyonlarımızın birlikte çalışmasının, ahenginin önemini vurgulayan Bayraktar: “Gençlik komisyonlarımızdan arkadaşlarımızı ayda en az bir kez yönetim kurulu toplantılarımıza dahil edelim. Kadınlarımız birçok sıkıntıyla mücadele ederken, ailenin güçlü yapısını tehdit eden birçok unsur varken bizim durmaya, dinlenmeye hakkımız yok. Bunun için çok çalışmalıyız, birliğimizi muhafaza etmeliyiz. Zamanımız az işimiz çok” dedi.

“İnsanlığa hizmet etmek tam bir ekip çalışması gerektiriyor”

KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bayraktar’dan sonra konuşan KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, KADEM olarak, kültürel değerleri muhafaza ederken değişen toplumsal şartlar altında kadınların dönüşen ve çoğu zaman artan rollerine odaklandıklarını söyleyerek KADEM olarak; ailede ve toplumda kadın ve erkek arasında adil bir rol paylaşımının önemine dikkat çektiklerini ifade etti. Gümrükçüoğlu: “Pek çok konuda temsilcilerimizin de katkılarıyla insanların hayatına dokunduk. Kadınların sesine kulak verdik, problemlerine çözüm aradık. Gerek ailede gerek sosyal hayatta, ne kadar önemli konularda sorumluluk aldıklarına işaret ettik. Emeklerini görünür kılmaya çalıştık. Şunu unutmamalıyız ki bir sivil toplum gönüllüsü, beklentiler ve alacaklar üzerinden değil ancak ürettiği projeler ve sunduğu hizmetler ile kendini var eder. Gönüllü olmak büyük bir vazife üstlenmektir. İnsanlığa hizmet etmek tam bir ekip çalışması gerektiriyor. Uygulama konusunda karşılıklı mutabakata vardığımız her projeyi emanet bilinciyle şehrinize kazandırdığınıza gönülden inanıyorum” dedi.

İki gün süren eğitim kampı kapsamında, eş zamanlı oturumlarla 46 il temsilcisi ile temsilciliklerdeki ekibe yönelik; Etkili Sosyal Medya Kullanımı, İş ve Sosyal Yaşamda Zarafet ile ilgili birim eğitimleri ile Drama Eğitimi verildi. Ayrıca kampın birinci günü gerçekleştirile; Akdeniz, Doğu Anadolu, İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Marmara, Ege ve Karadeniz Bölge Toplantılarında; bölgelerdeki yerel sorunlar konuşularak bu sorunlara dair çözüm önerileri geliştirildi.

Kampın birinci günü; KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Yönetim Kurulu Üyeleri ile KADEM Vakfı yurdunun olduğu il temsilcilerinin toplantısıyla sona erdi. Toplantıda; yurt öğrencilerine daha iyi hizmet sunmak ve gelişimlerine daha fazla katkı sağlayabilmenin imkanlarını geliştirmek üzere, yönetim kurulu üyeleri ve temsilcilerle görüş alışverişinde bulundu.

5. Hizmet İçi Eğitim Kampı’nın ikinci gününde 46 il temsilcisine yönelik; Dr. Zeynep Kevser Şerefoğlu Danış, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Derya Yanık, Ayşegül Yıldırım Kara ve Melek Cevahiroğlu Ömür, alanlarına yönelik eğitim verdiler.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top