6. Kapsamlı Ülke Analizi Paneli Gerçekleştirildi

16 Mart 2019, İstanbul

KADEM Gençlik Komisyonu tarafından dünyayı her yönüyle tanımak için düzenlenen “Kapsamlı Ülke Analizi Paneli”nin altıncısı Genele Merkez’de gençlik komisyonu üyelerinin ve farklı ülkeler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen gençlerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Güneydoğu Asya ülkelerinden Tayland, Malezya ve Endonezya’nın incelendiği 6. Kapsamlı Ülke Analizi Paneli Komisyon Başkanı Ebru Aracı’nın açılış konuşmasıyla başladı.

Konuşmanın ardından panelistler katılımcılara ilk oturumda; aileye saygı ve bağlılığın son derece önemli olduğu ve çocukların ailelerine destek olmakla yükümlü olduğu Tayland’ı; kültürü, dini inançları, eğitim sistemi ve sosyal hayatıyla anlatarak, analiz etti.

Panelin ikinci oturumunda; geçmişte Baharat Yolu hattı üzerinde bulunmasından dolayı çeşitli etnik grupları barındıran ve bunun bir sonucu olarak mutfak ve kültür açısından da oldukça çeşitli olan Malezya, her yönüyle ele alarak değerlendirildi.

Son oturumda ise; Asya kıtası ve Avustralya arasında yer almasından dolayı dünyanın en büyük takımadası olan, 100’den fazla aktif yanardağ bulunduğu için dünyanın en aktif volkanik bölgesi olan Endonezya; kültürü, siyaseti, sosyal hayatıyla incelendi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top