Kadın ve Demokrasi Derneği’nin kuruluş amaçlarına uygun olarak; kadın konusunda yeni fikirsel çalışmaların yapılmasına katkı sağlamak, kadın çalışmaları alanında yapılan araştırmaları bir araya getirerek üretilen bilgi birikimini açığa çıkarmak, kadın literatüründeki mevcut eksiklikleri tamamlamak ve toplumsal cinsiyet adaleti konusuna dikkat çekmek üzere, KADEM Kadın Araştırmaları Dergisi öncülüğünde 6 Mart 2015 tarihlerinde İstanbul’da “Toplumsal Cinsiyet Adaleti” Akademik Kongresi gerçekleştirilecektir.

Kongre için yapılan bildiri çağrısına gösterilen yoğun talep üzerine 15 Ocak 2015 olan son teslim tarihi 1 Şubat 2015’e kadar uzatılmıştı. Sürenin tamamlanmasıyla birlikte elimize ulaşan 80’nin üzerinde bildiri Kongre Akademik Değerlendirme Kurulu tarafından incelemeye alındı.

Katılıcımların gösterdikleri yoğun ilgiye teşekkür ediyoruz.

Bildirilerin incelenmesi 16 Şubat 2015’e kadar sürecek olup, kongrede sunulmak üzere seçilen bildiriler ve ödül sahipleri bu süre sonunda ilan edilecektir.

Sunulmak üzere kabul edilen bildiri özetleri Kongre kitapçığında yer alacak, kabul edilen bildiri özetleri arasından seçilen ilk üç bildiri sahibine de ödül takdim edilecektir. Kongrede sunulan bildiriler, yazarları tarafından tam metin olarak makale formatında düzenlenmesi halinde hakemler tarafından değerlendirilerek KADEM-Kadın Araştırmaları Dergisi’nde yayınlanacaktır.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top