6 Yaşındaki Kız Çocuğunun Evlendirildiği İddiasıyla Açılan Davanın Beşinci Duruşması Görüldü

Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’yi henüz 6 yaşındayken 29 yaşındaki Kadir İstekli ile dini nikâhla evlendirdiği ve mağdurun cinsel istismara uğradığı iddiasıyla açılan ve sanık Kadir İstekli hakkında 30 yıldan az olmamak, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel hakkında da 18 yıldan az olmamak kaydıyla hapis cezası istenen davanın beşinci duruşması bugün (17 Temmuz 2023) görüldü.

Sanıkların “Çocuğun cinsel istismarı, cinsel saldırı ve nitelikli cinsel saldırı” ile suçlandığı davasında mağdur, can güvenliği sebebiyle İzmir’de talimat yoluyla dinlenmiş, sonraki duruşmalarda sanıkların yargılanmasına devam edilmişti.

Aile Bakanlığının da müdahil olduğu davada her ne kadar müdahillik talebimiz kabul görmese de iddiaların aydınlatılması ve adaletin tecelli etmesi için ilk duruşmadan itibaren davanın takipçisi olmayı sürdürmüştük.

KADEM olarak, hayatın her alanında kadının bedensel ve ruhsal bütünlüğü, maddi manevi itibarı, onuru için mücadele etmekteyiz. Bu anlamda saldırı nereden gelirse gelsin çocuk istismarı ve kadına yönelik şiddetin her zaman ve tümüyle karşısındayız.

Kuruluşumuzdan bu yana kadına yönelik her türlü şiddetin önlenmesi için verdiğimiz mücadelede 6284 sayılı Kanun’dan güç alarak ilerledik, ilerlemeye de devam ediyoruz.

Toplum vicdanını derinden yaralayan her olayda olduğu gibi, bugün beşinci duruşması görülen ve 9 Ekim 2023, Saat 10.00’a ertelenen bu önemli davada da yargılamanın en hızlı ve âdil şekilde gerçekleştirilmesini bekliyoruz. İddiaların aydınlatılması, sanıkların hak ettikleri cezayı almaları ve kamu vicdanının teskini için davayı yakından takip etmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top