KADEM girişimci Türk kadınlarını tanıtacak

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), Birleşmiş Milletler’in (BM) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenleyeceği oturumda “İnovasyonda Kadın” projesini sunacak.

Projenin ortaya çıkış ve gelişim sürecini AA muhabirine anlatan KADEM Genel Başkanı Sare Aydın Yılmaz, projenin, kadınların girişimcilik yeteneklerini artırmayı amaçladığını ifade ederek, kadınların projelerini istihdam oluşturma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürmeyi hedeflediklerini söyledi.

Yılmaz, KADEM ve TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT iş birliğiyle gerçekleştirilen projeyle kadınların girişimcilik yeteneklerinin öne çıkarılmasına imkan sağlandığını kaydetti.

Projenin duyurusunu 10 Ağustos 2015’te yaptıklarında beklentilerinin üzerinde bir taleple karşılaştıklarını vurgulayan Yılmaz, 400’e yakın başvuru alındığını dile getirdi.

Yılmaz, ön elemeyi geçen 30 proje sahibinin kadın girişimciliği kampına katılmayı başardığını aktararak, şöyle konuştu:

“Kampa katılan 30 seçkin girişimci 5 gün boyunca akademisyenler tarafından verilen girişimcilik, pazarlama ve ticarileştirme alanlarında eğitim aldı. Melek yatırımcılarla da buluşma fırsatı yakalayan katılımcılar, kamp süresince fikirlerini nasıl geliştirebilecekleri, sektörde nasıl kendilerine yer bulabilecekleriyle ilgili tecrübe de edindiler. Sektörlerinde başarılı olan yöneticilerle tecrübe paylaşımı yapılan kamp sonunda en başarılı 5 proje ödüllendirildi. Proje kapsamında girişimcilik kampında edindikleri deneyimleri ve geliştirdikleri iş fikirlerini hayata geçirmelerine yardımcı olma hedefiyle 25-26 Ocakta KADEM Genel Merkezi’nde ‘Proje Uygulama Eğitimi’ verildi. KADEM, TÜBİTAK MARTEK ve İstanbul Kalkınma Enstitüsü iş birliğinde düzenlenen eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları da takdim edildi.”

Haberin devamı için: KADEM girişimci Türk kadınlarını tanıtacak

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top