KADEM: Kılıçdaroğlu’nun ifadeleri ahlaki kıstasa sığmaz

KADEM’den CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, Bakan Ramazanoğlu’na yönelik sözlerine dair yapılan açıklamada, “Kullanılan ifadeler ve iftiralar herhangi bir ahlaki kıstasa sığmamaktadır” denildi.

Kadın ve Demokrasi Derneği’nden (KADEM), yapılan yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu’na yönelik sözlerine ilişkin eleştirilere yer verildi.

“Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğluhakkında sarfettiği, ifade etmekten hicap duyacağımız ahlaka aykırı ithamları karşısında şaşkınlığımızı gizleyemiyoruz” ifadelerinin yer aldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ülkenin siyasetinde etkin rol oynayan/oynaması beklenen bir kişinin, bir kadın hakkında, üstelik ‘tecavüz karşıtı’ bir konuşma yaptığı sırada kullandığı ifadeler ve iftiralar, dünyanın hiçbir yerinde herhangi bir ahlaki kıstasa sığmamaktadır.

Kadının insan haklarını savunmaya en kuvvetle sarılması gereken siyasi hareketlerin temsilcilerinin, kadın siyasi rakiplerini cinsiyet temelli aşağılamaya çalışması, çirkin olduğu kadar büyük bir çelişkidir de.”

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top