“Aidin Salih Ekolü Konferansı”
Doğal Sağlık Derneği Tarafından
İstanbul’da Düzenlendi

24 Mart 2019, İstanbul

KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Doğal Sağlık Derneği’nin Dr. Aidin Salih’in ekolünü, eserlerini, tedavilerini; yetiştirdiği talebeleri ve ilham verdiği bilim insanlarıyla tartışmak için düzenlediği “Aidin Salih Ekolü Konferansı”nın açılış konuşmasını yaptı.

Bayraktar, annesinin uzun yıllar muzdarip olduğu bel fıtığından Hekim Aidin Salih’in açlık tedavileri ve sağlık kürleriyle şifa bulduğunu açıklayarak başladığı konuşmasında, on yıllar sonra açlığın vücuda iyi geldiğini keşfedip kanıtlayan bir Japon bilim adamı “otofaji” olarak isimlendirilen bu çalışmasıyla Nobel ödülü aldığını vurguladı.

Bayraktar: “Sağlıklı bir vücut hastalanana kadar çok sinyal verir. Fakat modern tıp bu sinyalleri bastırarak anlık rahatlama vaad ediyor. Halbuki bu muhteşem mekanizmaya saygı duyarak, kendini iyileştirmesine destek olmalıyız. Bu uğurda sabırlı olup modern hayatın hız baskısına yenilmemeliyiz. Niteliği ve niceliği fıtrata uygun olmayan yemek bedeni beslemiyor ancak yoruyor. Hatta hastalıklara sebep olan bir aktiviteye dönüşüyor. Manevi ve maddi açlık birlikte doyurulmadıkça, manevi ve maddi zararlardan birlikte uzak durulmadıkça gerçek bir sağlıktan bahsedemeyiz. Batı’nın, modern kapitalist dünyanın dogmalarından beynimizi ve kalbimizi özgürleştirmek o kadar da zor değil. Bu özgürleşme ile birlikte hakikatin arayışı hepimizin görevi. Ve bu arayışta bize yegâne rehber kendi öz değerlerimiz ve gerçek anlamda objektif bilimsel çalışmalar.” dedi.

Konuşmasının ardından Dernek Başkanı Saçu tarafından Sümeyye Erdoğan Bayraktar’a hediye takdim edildi.

Gün boyu süren konferansta, “Gerçek Tıp ve Osmanlı Tıbbı Karşılaştırmaları”, “Karaciğer Temizleme Diyetinin Kan Yağları ve Aminotransferaz Düzeylerine Etkisi”, “Tamamlayıcı Tıp Yöntemi Olarak Hacamat ve Sülük”, “Aidin Salih’in Eğitim Modeli ve Eğitime Yaklaşımı”, “Gerçek Tıp Yaklaşımıyla İnfertilite Vaka Örnekleri”, “Karaciğer Temizliği İle İlgili Vaka Örnekleri”, “Aidin Salih Yaklaşımıyla Diyabet”, “Aidin Salih’in Diş Hekimliği Tedavilerine Yaklaşımı”, “Nobel Ödüllü Açlık Araştırması: Otofaji”, “Gerçek Tıpta Karaciğer ve Bağırsak Tedavisinde Kullanılan Bitkiler” başlıkları ele alındı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top