Gaziantep KADEM Temsilciliğin Düzenlediği “Aile ve Baba” Konulu Fotoğraf Yarışmasında Kazananlar Belli Oldu 

KADEM SANAT çatısı altında, Kadın ve Demokrasi Derneği Gaziantep Temsilciliği öncülüğünde, Gaziantep Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi ortaklığıyla düzenlenen “Aile ve Baba” temalı fotoğraf yarışmasında heyecanlı bekleyiş sona erdi. Yüzlerce fotoğraf arasından dereceye girenler, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Saliha Okur Gümrükçüoğlu, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Arif Özaydın, KADEM Gaziantep Temsilcisi Sabiha Doğan’ın katılımlarıyla Gaziantep Üniversitesi, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde açıklandı.

Protokol konuşmalarının ardından başlayan törende, bine yakın fotoğraf arasından titizlikle yapılan seçimle dereceye girenler açıklandı. Yarışmada Faysal Kanber’in eseri birinciliğe, Mehmet Aslan’ın eseri ikinciliğe, Durmuş Ceylan’ın eseri ise üçüncülüğe layık görüldü. Plaketlerin ve ödüllerinin takdim edildiği tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Tören sonrasında KADEM Başkanı Saliha Okur Gümrükçüoğlu dereceye giren mansiyon alan ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflardan oluşan sergiyi gezerek fotoğrafların hikayeleri hakkında bilgi aldı. Objektiflerin aileyi oluşturan temel yapıtaşlarından biri olan babaya odaklandığı yarışmada, bazen gölgesine sığındığımız çınar, bazen sırtımızı yasladığımız yüce bir dağ, bazen de en güvenli liman olan babalarımıza sanat penceresinden bakıldı.

“Aile ve Baba” konulu yarışmanın jüri üyeleri arasında;

  • Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin,
  • KADEM Gaziantep Temsilcisi Sabiha Doğan,
  • Gaziantep Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Emre Köksalan,
  • Gaziantep Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. B. Oğuz Aydın,
  • Anadolu Ajansı Baş Foto Muhabiri Sinan Gül ve Anadolu Ajansı Foto Muhabiri Şebnem Coşkun yer aldı.

Yarışma birincisi 8.000 TL, ikincisi 6.000 TL, üçüncüsü ise 4.000 TL para ödülü aldı.

Amatör ya da profesyonel, sanata ilgi duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesin katılımına açık olarak düzenlenen KADEM SANAT yarışmalarının detaylarına www.kademsanat.com web sitesi üzerinden ulaşılabilirsiniz.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top