KADEM Ankara Temsilciliği  “Başkent Kültür Yolu  Festivali” Kapsamında Kadın Sanatçıları Ağırlıyor

KADEM Ankara Temsilciliği’nin, bu yıl ilki gerçekleştirilen ‘Başkent Kültür Yolu Festivali’ kapsamında düzenlediği “Kadın Sanatçılar ve El Verilen Genç Sanatçılar” adlı karma sergide sanatçılar ile sanatseverler bir araya geliyor. Sergi süresince kadın sanatçılarla yapılan söyleşilerin ilki “Sanat ve Değerler” başlığı altında Müzehibbe Semra Ata ile gerçekleştirildi. “Sanat ve Gençlik”  isimli söyleşi ise Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Grafik ve Tasarım Bölümü Başkanı Prof. Birsen Çeken ile yapıldı. Söyleşi sonrası Çeken’in canlı performans şeklinde resim yapmasına şahitlik eden katılımcılar renk ve teknikler konusunda bilgi aldı.

Söyleşi sırasında KADEM Ankara Temsilcisi Asiye Güneş Hamamönü’ndeki “Başkent Kültür Yolu” rotasında yer alan duraklar ve tarihi mekânlar hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Bu duraklardan biri olan KADEM Ankara Temsilciği bahçesinde sanatseverler canlı performansa şahit oldu.

Prof. Birsen Çeken İstiklal Marşımızın yazıldığı Tacettin Dergâhı’nı canlı performans ile resmetti. Çeken’in canlı performansının ardından ellerine fırça alan sanat meraklısı gençler ve aileleri tarihi Hamamönü’nde yer alan saat kulesinin resmini yaptılar. Aynı zamanda bir ahi şehri olan Ankara’da usta ve çırak eserlerinin etkinlik sonunda yan yana sergilenmesi oldukça anlamlı görüntülere sahne oldu.

KADEM Ankara Temsilciliği, “Kadın Sanatçılar ve El Verilen Genç Sanatçılar” adlı karma sergi kapsamında 7 Haziran’da “Sanat ve Kadın” başlıklı söyleşi ile Zübeyde Kayrak’ı, 11 Haziran’da ise “Sanat ve Toplum” başlıklı söyleşide Duygu Orak’ı ağırlayacak.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top