Avrupa; yabancı düşmanlığı, İslam düşmanlığı, Türk düşmanlığı, ırkçılık ve faşizme teslim oldu!

Avrupa’nın Türk diplomatlara gösterdiği hukuksuz ve faşist tavrın ardından AB Adalet Divanı aldığı yeni bir kararla Avrupa’nın faşizan, İslam düşmanı tavrını taçlandırdı(!) Karara göre, Avrupa’daki işverenler “iş yeri kuralı” olarak başörtüsü yasağı koyabilecek ve yasağa uymayanı işten çıkarabilecek. Yani insanlar, dini inançları ile işleri arasında tercih yapmaya zorlanacak!

Üzülerek görüyoruz ki Amerika’da ve Avrupa’da; ırkçılık, ayrımcılık, İslam düşmanlığı, yabancı düşmanlığı ve faşizan eğilimler siyasetin yükselen(!) değerleri haline geldi. Ancak adaleti, hukuku ve hakkı tesis etmesi beklenen mercilerin bu çarpık zihniyeti tasdik etmesini değil tahkir etmesini beklerdik.

Ne işyeri sahibi ne hükümet ne de AB Divanı… Kadınlar; başörtülü veya başörtüsüz, nasıl çalışacaklarına kendileri karar vermelidir. Dünyaya insan haklarını öğretmeye kalkan Avrupa, insan haklarının, din ve vicdan hürriyetinin, çalışma hakkının tartışmasız ihlali olan bir kararın altına imza attı. Sizce de insan hakları dersine asıl ihtiyacı olan Avrupa değil mi?

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM)

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top