Ayşegül Yıldırım Kara

1974 yılında İstanbul’da doğdu. Üsküdar İmam Hatip Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirdi. Üniversite yıllarında Akra FM radyosunda çocuk programları hazırlamaya ve sunmaya başladı. Kanal 7 televizyonunun kurulmasıyla birlikte program çalışmalarını televizyona taşıdı.

Kanal 7 televizyonunda 17 sene yapımcı, yönetmen ve yayın denetim sorumlusu olarak görev yaptı. TRT-Diyanet televizyonunun kuruluşunda kurucu ekipte bulundu, 4,5 sene bu kurumda çalıştı.

2016 yılında bu kurumda ayrılmasının ardından farklı televizyon kanalları için çeşitli TV projeleri, belgeseller hazırladı. Gönüllü çalışmalarına ağırlık verdi, binlerce kişinin katıldığı organizasyonlara imza attı. 2019 yılında TRT2 televizyonunda görev yapmaya başladı. 2021 yılının nisan ayında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı görevine getirildi. Danışmanlığın ardından aynı kurumda Basın Müşaviri, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı ve Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü oldu.

Ayşegül Yıldırım Kara, uzun yıllar farklı STK’da çalışmalar yürüttü, gazete ve dergilerde makaleler kaleme aldı. Türkiye Beyazay Derneği, Uluslararası Kabartma Kur’an Hizmetleri Birliği, Kudüs Platformu ve Afrika El Sanatları ve Kültür Evi  Derneği’nin yönetim kademelerinde bulundu. Halen farklı alanlarda sivil toplum çalışmalarına, gönüllü faaliyetlerine devam etmekte olan Kara, evli ve tek çocuk annesidir.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top