Gümülcine Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Mustafaoğlu, yoğun Türk nüfusu bulunan Batı Trakya’da kadın ve eğitime yönelik çalışmaları görüşmek üzere KADEM’i ziyaret etti. Bölgesel ekonomik kalkınmadan sorumlu Mustafaoğlu, KADEM Yönetim Kurulu Üyesi ve Dış İlişkiler ve Projeler Direktörü Sezen Güngör’e Batı Trakya’daki Türk kadınlarının sosyo-ekonomik ve eğitim durumlarıyla ilgili bilgi verdi.

Yunanistan’ın Batı Trakya bölgesinde bulunan Gümülcine şehrinin Bölgesel Ekonomik Kalkınmadan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Mustafaoğlu, KADEM’i ziyaret etti. Görüşmede KADEM’in faaliyetleri hakkında bilgi alan Mustafaoğlu, 150.000 Türk nüfusu olan Batı Trakya bölgesindeki kadınların sosyo-ekonomik ve eğitim durumlarıyla ilgili bilgi verdi. Yunanistan’da görev yapan ilk ve son kadın vali yardımcısı olan Sibel Mustafaoğlu, KADEM’in kadın çalışmaları ve kadınların siyasette etkin rol almasına ilişkin faaliyetlerini takdirle takip ettiğini dile getirdi. KADEM’in bölgesinde de faaliyet göstermesinden memnun olacağını dile getiren Mustafaoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin Batı Trakya’ya her konuda destek olduğunu dile getirerek sivil toplum kuruluşlarının da ortak çalışmasının bölgedeki Türk kadınlarının geleceği için önem arz ettiğini ifade etti.

Toplantıda KADEM’in, Batı Trakya’daki kadınların sosyo-ekonomik kalkınması için hayata geçirilmesi beklenen projelere ilişkin işbirliği olasılıkları değerlendirilerek kısa vadede KADEM ve Batı Trakya’da bulunan sivil toplum kuruluşları arasında istişare toplantısı yapılması kararlaştırıldı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top