BUSE ATEŞ DAVASINDA İLK DURUŞMA GÖRÜLDÜ

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Avşar Köyü’nde eşi E. Suna tarafından öldüresiye darp edilen Buse Ateş Suna, 2 aydır yoğun bakımda devam eden hayat mücadelesini 14.04.2024 tarihinde kaybetti. Olayla ilgili adli soruşturma devam ederken, E. Suna isimli şahıs tutuklanarak cezaevine konuldu.

Zanlı hakkında 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “kasten öldürmeye teşebbüs” suçuyla açılan davanın ilk duruşması bugün Tekirdağ Adalet Sarayı’nda görüldü.

Duruşmada; usulü eksikliklerin tamamlanması için ara karar verildi ve sanığın ifadesinin alınacağı bir sonraki duruşma tarihi 09/07/2024 saat 14.30 olarak belirlendi.

KADEM olarak, kadınların can güvenliğine kasteden ve insanlık suçu olan her olayda olduğu gibi, Buse Ateş davasında da yargılamanın en hızlı ve âdil şekilde gerçekleştirilerek, sanığın hak ettiği cezayı alması için davanın sonuna kadar takipçisi olacağız.

Bu türden toplum vicdanını derinden yaralayan kadına şiddet olaylarının bir daha tekrarlanmamak üzere son bulması için çalışmaya devam edeceğiz. Tüm medya kuruluşlarını ve kamuoyunu da bu haklı mücadelede yanımızda olmaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top