KADEM Sümeyye Erdoğan’a yapılan çirkin saldırı karşısında tepkisini ortaya koydu.

Kadın ve Demokrasi Derneği, Yönetim Kurulu Üyesi Sümeyye Erdoğan hakkında internette başlatılan itibarsızlaştırma çalışması ve çirkin saldırı karşısında tepkisini ortaya koydu. Sosyal medya üzerinden tepki verilen çirkin saldırıya, çok sayıda sosyal medya kullanıcıları da katıldı. Siyasilerden, sivil toplum kuruluşlarına, sanatçılardan, akademisyenlere, iş adamlarına kadar çok sayıda sosyal medya kullanıcısı çığ gibi büyüyen bir etki ile Erdoğan hakkında yapılmaya çalışılan algı yönetimine karşı geldi.

“AKIL VE İZAN YOKSUNLARI”

KADEM yapılan onursuzca saldırıya karşı twitterdan şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Sümeyye Erdoğan ile ilgili gerek medyada gerekse sosyal medyada yakışıksız haberler yapılmaktadır. Haberin içeriği, yapılan çirkin yorumlar sahiplerinin ahlaki seviyesini göstermiştir. Bu akıl ve izan yoksunu kişilerin ve bu tür haberlerin nezdimizdeki karşılığı; ahlaksızlık, acizlik, zayıflık, iffetsizlik ve nefret suçudur. Kadının insan haklarını savunan KADEM, Yönetim Kurulu Üyemiz Sümeyye Erdoğan’a yapılan saldırıya karşılık her türlü yasal işleme başvuracaktır.

KADEM kadınlara yönelik işlenen bu tür çirkin ahlaksızlıklara, şiddete, nefret suçlarına karşı asla mücadelesinden vazgeçmeyecektir.”

KADEM’in açıklamasının ardından belirlediği #biliniz hashtagi ile paylaşım yapan yüzlerce insan konunun kısa süre içerisinde Türkiye gündemine taşınmasını sağladı.

Çirkin saldırıyı gerçekleştiren CHP Milletvekili Mahmut Tanal oyuncu Orhan Aydın ve yalan içeriği gerçekliğini araştırmadan yalnızca itibarsızlaştırma çalışması yapmak için haber yapan ve yayan TodaysZaman Gazetesi muhabirine karşı KADEM yasal süreç başlatacağını da kamuoyu ile paylaştı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top