Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) bünyesinde geliştirilen “Geleceğe İşbaşı-II Sağlık” projesinde yer alan ekibe KADEM tarafından “Çocuğa Yaklaşım Becerileri” eğitimi verildi. Eğitime, projede yer alan; sponsorlar, KADEM İş Dünyası ve Ekonomi Komisyonundan mentörler, psikologlar, İŞKUR, ASPB ilgilileri katıldı.

Eğitim, KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Kübra Saruhan açılış konuşması ile başladı. Medipol Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Psikolog Yrd. Doç. Dr.  Neslihan Arıcı Özcan “Gençleri Psikolojik Dayanıklı Kılmanın İncelikleri” üzerine eğitim verdi. Üsküdar Üniversitesinden Doç. Dr. İsmet Galip Yolcuoğlu “Çocuk Koruma Sisteminde Çocukların Gereksinimleri, Güçlülük ve Risk Faktörleri” konusu üzerinde durdu.

“İhmal ve İstismar Mağduru Çocukla İletişim” konusuna değinen Medeniyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Okanlı: “Çocukla iletişimin nasıl başladığı nasıl biteceğini de gösterir. Güven verici ve iyileştirici bir iletişim kurmalıyız.”

ASPB Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü uzmanlarından Hakan Taşdemir ve Hakan Keçe “İhmal ve İstismar Mağduru Çocuğa Kurumsal Yaklaşım ve Anka Psiko-Sosyal Destek Programı” nı anlattı. KADEM Proje Koordinatörü Güllü Sonakalan “Geleceğe İşbaşı-I Turizm ve Otelcilik” projesi teknik süreçleri, eğitimleri, sponsor-mentör-psikolog ekipleri ve projede yer alan genç kızlar ile yaşadıkları işbirliğine dair paylaşımlarda bulunarak “Geleceğe İşbaşı-II Sağlık” kapsamında genç kızlara verilecek eğitimler ve projede yer alan ekiplere düşen roller üzerinde durdu.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top