Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ankara’da Bir Araya Gelen KADEM, Bakanlıkları da Ziyaret Etti

6 Kasım 2018, Ankara

KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve Yönetim Kurulu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. KADEM Yönetim Kurulu Ankara’da ayrıca;

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’u makamlarında ziyaret etti.

TBMM’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelen KADEM Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı KADEM’in çalışmaları ve projeleri hakkında bilgilendirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u makamında ziyaret eden Yönetim Kurulu, Bakan Selçuk’u KADEM’in eğitimle ilgili projeleri hakkında bilgilendirdi. Görüşmede; eğitimle ilgili KADEM’in kanaatlerini ifade etme fırsatı bulduğu 2023´e Doğru Türk Eğitim Sistemi Bulma Konferansı ve sonrasında açıklanan 2023 Eğitim Vizyon Belgesi de konuşuldu.

Sivil toplum kuruluşlarının şehirlerin çehresine ve kimliğine dokunan çalışmalarının konuşulduğu Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a yapılan ziyarette Bakan Kurum, KADEM projeleri hakkında bilgilendirildi.

Yönetim Kurulu’nun KADEM’in il temsilcilikleriyle birlikte yürüttüğü sosyal ve kültürel çalışmaların konuşulduğu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’a yapılan ziyarette ayrıca bakanlık tarafından hazırlanmış kitaplar da incelendi.

KADEM Yönetim Kurulu’nun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Bakan Yardımcısı Ayşe Kardaş Ergezen’i ziyaretlerinde “Ailenin Güçlendirilmesi” temasıyla gerçekleştirilecek III. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi ile ilgili Bakan Selçuk bilgilendirildi. Ziyarette ayrıca zirve dışında kadın, aile ve sosyal çalışmalarla ilgili istişarede bulunularak bakanlık ile birlikte yürütülen ulusal ve uluslararası çalışmalar ile projeler değerlendirildi.

KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve Yönetim Kurulu TBMM’de KADEM Kurucu Başkanı, İstanbul Milletvekili Doç Dr. Emine Sare Aydın Yılmaz’ı da ziyaret ederek; aile, kadın ve çocuklara yönelik sosyal çalışmaları ve KADEM projelerini görüştü.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top