Türkiye Cumhuriyeti’nin değerli vatandaşları,

2016 yılında, PKK ve DAİŞ gibi terör örgütlerinin uzun süredir hedefinde olan Türkiye Cumhuriyeti’nde, Türk Silahlı Kuvvetleri’nden maaş alan bir grup sözde asker, halkın vergileriyle alınan/üretilen ekipmanla halkın üzerine ateş açmış, kamu binalarını gasp etmiş, köprüleri ve yolları kesmiş, devletin televizyonu TRT’den hazırladıkları sözde darbe bildirisini okumuş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bombalamış, milletvekillerini esir almış, Başkomutan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast düzenlemeye çalışmış; kanunun ve devletin safında yer alan güvenlik güçlerine, seçilmiş hükümete, kamu görevlilerine ve sokaklara akın eden millete savaş açmıştır. Literatürde “Fethullahçı Terör Örgütü” diye geçen terörist yapılanmaya bağlı söz konusu ağır silahlı ve asker üniforması giymiş grup, devlete ait tankları insanların üstüne yürütmüş, insanların sokağa çıkması engellenmeye çalışılmış, yüzlerce kişiyi öldürmüştür.

Bizler demokrasiye inanmış kadınlar olarak, darbe hayallerinden hala uyanamamış bütün faşist zihniyetlerle mücadelemizden, sivillikten, özgürlüğümüzden ve irademizden asla taviz vermeyeceğimizi ilan ediyor; silahlı çetelerin ailelerimizi tehdit edip öldürdüğü bir cinnet ortamını arzulayanlara karşı insan haklarının, hukukun ve demokrasinin hüküm sürdüğü bir güvenlik ortamı için tüm sözde değil özde sivil olan STK’lar gibi biz de nöbetteyiz.

Sadece ülkeye değil dünya tarihine de damgasını vurmuş, tarihte ilk kez bir darbe girişimini def etmiş, 200’e yakın şehit vermesine rağmen bir an bile yılmamış, bir sivil irade ve kesintisiz demokrasi destanı yazmış milletimize sonsuz teşekkür ediyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Ülkemizin tarihinde kara lekeler olarak yer almış darbelerden sonraki matem ve sessizlik ortamına inat, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla, çalışanıyla meydanlarda yer alarak demokrasi nöbetimize devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM)

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top