Deprem Bölgesinde Kadınlar “Her Çiçek Bir Umut” Diyerek Çiçek Dikti

KADEM Kadın Destek Merkezlerindeki çiçek dikim etkinliğinde saksılar çiçeklendi, yüzler güldü.

Kadın ve Demokrasi Vakfı KADEM, Kahramanmaraş Baykar Konteyner Kent, Avşar Çadır kent ve Hatay İskenderun’daki Çadır kentteki Kadın Destek Merkezleri’nde kadın ve çocuklarla umutları çiçeklendiren bir etkinlik düzenledi. “Her Çiçek Bir Umut” sloganıyla gerçekleştirilen etkinliğe KADEM çalışan ve gönüllüleri de katıldı. Yüzlerde ufak da olsa bir tebessüm bırakmanın ve kadınların yaşadıkları travma etkilerinin azaltılmasının amaçlandığı etkinlikte 4 bin çiçek toprakla buluştu. Çocukların da katıldığı etkinlikte mutluluk baloncukları havalara yükseldi.

Bir çiçek bazen koca bir umudun simgesi olur…

İlk günden itibaren bölge halkı ile birlikte yaraları sarmak için tüm gücüyle çalışan KADEM, baharla birlikte umutları yeniden yeşertmek için deprem bölgesinde bu kez çiçek dikti. Kadın Destek Merkezlerinde düzenlenen çiçek dikme etkinliğinde umutlar yeniden çiçeklendi. Kadınlar “Her Çiçek Bir Umut” diyerek çiçek fidelerini saksılarla buluştururken, toprağa ve çiçeğe dokunmanın verdiği enerji yüzlerine bir gülümseme olarak yansıdı.

İlk günden itibaren deprem bölgesinde olan KADEM’in depremden etkilenen kadınlara psiko-sosyal destek amacıyla kurduğu merkezlerde düzenlediği “Her Çiçek Bir Umut” etkinliği salı günü 11.00’de Kahramanmaraş Baykar Konteyner Kent’teki Kadın Destek Merkezinde, 14.00’te Avşar Çadır kentte ve Çarşamba günü 14.00’te ise Hatay İskenderun’daki Çadır kentte Kadın Destek Merkezi önünde gerçekleşti.

her-cicek-bir-umut-KADEM
KADEM-her-cicek-bir-umut-deprem

KADEM, deprem bölgesinde kurduğu Kadın Destek Merkezleri aracılığıyla kadınların psiko-sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için kesintisiz olarak çalışmalarını sürdürüyor. Hayata yeniden tutunmaya çalışan kadınlar için dinlenecek bir omuz, alınacak bir nefes olan KADEM Kadın Destek Merkezlerinde şimdiye kadar 4 binin üzerinde kadına ulaşıldı.

Psikolog ve sosyal hizmet uzmanı çalışanların görev aldığı merkezlerde halihazırda kadınlara bir kısmı da “Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla olmak üzere, yemek atölyeleri, el sanatları eğitimleri, örgü, kanaviçe kursları vb. eğitimler veriliyor.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top