Depremzedelere Yardım için KADEM Tokat Temsilciliği Harekete Geçti 

Kahramanmaraş ve çevre illerde yaşanan deprem sonrası KADEM “Gün, Dayanışma Günü” sloganıyla bir yardım kampanyası başlattı. Depremin ilk saatlerinden itibaren depremzedelerin yaralarını sarmak üzere Tokat İl Temsilciği de harekete geçti. Temsilcilik ilk olarak koordinasyon toplantısına katılarak, Valiliğin düzenlediği yardım alanlarına destek sağladı.

KADEM Tokat Temsilciliği depremzedelere ulaştırılmak üzere ilk etapta bölgeye; üç araç battaniye, bebek maması, kaşkol, yelek, yetişkin mont, yetişkin kıyafeti ve çocuk kıyafetleri gönderdi. Ayrıca Tokat’tan bölgeye giden 22 tır için de destek verildi.

Sonraki günlerde yardım faaliyetleri KADEM aracılığı ile depremzedelere ulaştırılmak üzere temsilciliğe getirilen gıda, hijyen malzemesi, giyim gibi yardımların paketlenerek depremzedelere ulaştırılmasıyla sürdü. Depremzedeler için örgü atölyesinde şapka, yelek, hırka, kaşkol örüldü. Usta öğreticilerin desteğiyle Halk Eğitim üzerinden ceset torbaları dikimine başladı. Malzemesi Temsilcilik tarafından alınan Olgunlaşma Enstitüsüne diktirilen battaniye ve eşofmanlar Milli Eğitim Md.  kanalıyla deprem bölgesine gönderildi.

Tokat Genç KADEM üyeleri Tokat’a gelen depremzedelerin ihtiyaçlarının hazırlanması ve dağıtımı noktasında yardımcı oldu. Deprem bölgesinden gelen aileler ziyaret edilerek ihtiyaçları karşılandı. Afet Psikolojik destek grubundaki psikologlar dönüşümlü olarak ile gelen depremzedelere psikolojik destek sağlamaya devam ediyor.

Kampanya kapsamında depremzedelere AFAD üzerinden 27.850.00 TL tutarında nakdi yardım yapıldı.  Nakdi yardımlara ek olarak;

  • Deprem bölgesi için 11.500.00 TL’lik iç çamaşırı ve pijama,
  • 7.000 adet hijyenik set, 3 paket ilaç ve tıbbi malzeme,
  • 60 koli gıda ( poğaça, börek),
  • 70 koli yiyecek, ilaç, tekerlekli sandalye, koltuk değneği ve biberondan oluşan medikal malzeme deprem bölgesine ulaştırıldı.

Siz De Destek Olun!

Afetzede vatandaşlarımıza yardımcı olmak için aşağıda yer alan hesap numaramıza bağış yapabilirsiniz.

Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEMVAKFI)

*KADEM Kamu Yararına Çalışan Bir Sivil Toplum Kuruluşudur.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top