Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası bazı kurumlar işini kaybeden depremzedelerin faydalanacağı yeni çalışma imkanı geliştirdi. Farklı kurumlar tarafından geliştirilen bu çalışma, yeni bir iş hayatına kavuşabilme imkânı sunmaktadır. Deprem felaketinden etkilenen vatandaşların yeni düzenlerini kurmalarına destek olmak amacıyla çeşitli çalışmalar yapılmaktadır.

Depremzedelerin faydalanabileceği iş olanakları sunan kurumlardan bazıları;

İŞKUR

Depremden etkilenen vatandaşlara destek olmak amacıyla çeşitli iş ilanları yayınlandı. Bunlardan biri de İŞKUR tarafından geliştirildi. Depremzede olan her birey en yakın İŞKUR merkezine başvuru yaparak yeni iş imkanından faydalanabilir. İŞKUR’larda depremzede bireyler için öncelik sağlanacaktır.

depremzelerin-faydalanabilecegi-is-olanagi-iskur

Kariyer.net

Kariyer.net, depremden etkilenen, deprem bölgesi içindeki başka bir yerde iş arayan ya da şehir değiştirdiğin için yeni iş aramak durumunda kalan kişiler için yeni iş imkanları sunuyor. Başvurular, https://tr.kariyer.net/deprem-istihdam-seferberligi-is-ariyorum/adresinden değerlendirmeye alınacaktır.

Eleman.net

Eleman.net depremzedelere özel https://www.eleman.net/is-ilanlari/depremzede sayfasını geliştirerek, iş bulma imkanı sunmaktadır. Siz de depremzede olarak İnternet sitesi üzerinden başvuru yapabilir, güncel iş ilanlarından kendiniz için en uygun olan ilana başvuru yapabilirsiniz.

Patiswiss Çikolata

Patiswiss Çikolata, depremzede vatandaşlarımız için yeni iş olanakları sunan kurumlar arasında yer almaktadır. Firma, Ankara kadroları için çeşitli pozisyonlarda istihdam edilecek, 100 kişilik işe alım yapmaktadır. Detaylı bilgi için https://www.patiswiss.com.tr/depremzede-vatandaslarimiza-is-imkani adresini ziyaret ederek, başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları, deprem bölgesinde afetten etkilenen 1000 aileden birer kişiye Türk Hava Yolları ve iştirak şirketlerinde iş imkanı sunuyor. Her yıl ihtiyaca uygun istihdam edilen çalışma arkadaşları bu yıl öncelikli olarak afetin yaşandığı bölgelerden tercih edilecek. Fakat şartlar henüz yayınlanmadı. Güncel bilgi  için THY’nin resmi web sitesini takip edebilirsiniz.

depremzelerin-faydalanabilecegi-is-olanaklari-turk-hava-yollari

Youthall

Gençlerin kariyer platformu olarak bilinen Youthall, depremde etkilenen gençlerin iş hayatına devam edebilmeleri için yeni bir çalışma başlattı.  Genç istihdam seferberliği başlığı ile duyurulan projenin detaylarına https://www.youthall.com/tr/seninleyiz/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

depremzelerin-faydalanabilecegi-is-olanaklari-youthall

Kocaeli Fırıncılar Odası

Kocaeli Fırıncılar Odası, hamurkâr, pişirici ve yardımcı olarak depremzedelere yeni iş imkanları sunmaktadır. İlgilenenler 0262 324 25 82 numarayı arayarak detaylı bilgi edinebilir.

İKAYDER (İnsan Kaynakları Yöneticileri Derneği)

Deprem sonrası birçok ilde istihdam geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Bursa’da bu adresler arasında yer almaktadır. İKAYDER, Bursa bölgesinde yer alan ve iş imkanı arayan depremzedeler için yeni kapılar aralıyor. Eğer siz de bu imkanlardan faydalanmak istiyorsanız güncel CV’nizi info@kayder.org adresine gönderebilirsiniz.

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, afet bölgelerinden Konya’ya gelen depremzedeler için mesleki bilgi formu geliştirdi. Depremden etkilenen ve iş imkânı kalmayan Esnaf ve Sanatkârlarımıza destek olmak amacıyla geliştirilen projeye https://konesob.org.tr/meslekibilgiformu/ üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top