“Dijital Medya Demokrasiye Tehdit mi?” Söyleşisi Düzenlendi

11 Mart 2019, İstanbul

KADEM Gençlik Komisyonu Kültür Sanat Birimi “Dijital Medya Demokrasiye Tehdit mi” söyleşisi ile İbni Haldun Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi ve TRT World kanalı danışmanı Dr. Taner Doğan’ı KADEM Genel Merkez’de ağırladı.

Gençlerin ve gençlik komisyonu üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen söyleşi Gençlik Komisyonu Kültür Sanat Birimi Sorumlusu Furkan Gençer’in açılış konuşması ve moderatörlüğü ile başladı.

Dr. Taner Doğan söyleşide tarihsel süreçte dijital medyanın dönüşümünü, dijital medyada birey – toplum ilişkisini, siber evrende kimlik inşasını ve teknolojinin hakim olduğu bir çağda doğan yeni nesil Z Kuşağı üzerine düşüncelerini belirtti.

Dr. Doğan, dijital çağda karamsar bir gelecek kaygısı ile değil, var olan her aracın bir mesaj olduğu bilincini idrak edip kişisel stratejilerimiz ile hareket etmemiz gerektiğini söyledi.

Söyleşi sonunda Gençlik Komisyonu tarafından bu alana yönelik faaliyetlerin, farkındalığın artırılması için çalışmaların devam edeceği dile getirildi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top