El Ele Doğal Ürüne

KADEM Karabük Temsilciliği, “El Ele Doğal Ürüne” projesinin açılış panelini gerçekleştirdi.

“El Ele Doğal Ürüne” projesinin açılış paneli 7 Mart 2023’te Tarım İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. Proje, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından desteklenmektedir.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü proje ortaklığında hayata geçirilen proje;

  • Kendine ve çevresine duyarlı,
  • Katma değeri yüksek ürünler üretebilen kadınları bir araya getirerek desteklemek,
  • Karabuğday üretimini artırmak amacıyla hayata geçirilmiştir.

“El Ele Doğal Ürüne” proje tanıtım toplantısına;

  • Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel,
  • İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar,
  • KADEM Karabük Temsilcisi Hatice İpek,
  • Yürütme kurulu üyeleri, Ziraat Odası Başkanı Hasan Benlioğlu ile karabuğday tarımı gerçekleştirecek çiftçiler katıldı.

Karabük’ün SOGEP kapsamında hazırlanan projeler ile BAKKA’dan yüksek destekler aldığını ifade eden Vali Fuat Gürel:

“KADEM’in bu projesi oldukça önemli. Fikir sunan, bu fikirle alakalı altyapısı olan paydaşlarımızı özellikle sivil toplum örgütlerimizi ve odalarımızı destekliyoruz. BAKKA kaynaklı 10 farklı projemiz var ve hepsi de başarılı bir şekilde devam ediyor. İlimiz genelinde fazla tarım arazimiz olmamakla birlikte ürün çeşitliliği adına iyi bir durumdayız. Karabük genelinde kadın kooperatiflerinin açılmasına öncülük eden, bu kooperatiflerin üretimlerini pazarla buluşturan KADEM yöneticilerini tebrik ediyorum. İnşallah proje başarılı olacak, başarı için emek şart ve sizler bu emeği veriyorsunuz.” şeklinde konuştu.

Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nde görevli Dr. Ahmet Güneş, proje tanıtımının ardından karabuğdayın bitkisel özellikleri ve yetiştirilmesi hakkında çiftçilere eğitim verdi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top