EMANİ AL-RAHMUN DAVASI KAMUOYU AÇIKLAMASI

Sakarya, Kaynarca ilçesinde 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’a tecavüz edilmesi, annenin ve yanındaki 10 aylık bebeği olmak üzere 3 canın hunharca katledilmesi haberi tüm vicdanlara ateş düşürmüştü. Zalim bir rejimin vahşetinden kaçan ve ülkemizde misafir olarak ağırladığımız Suriyeli ailenin başına gelen bu kan dondurucu hadisenin acısını hala yüreğimizde hissediyor, kendilerine bir kez daha Allah’tan rahmet, acılı ailesine sabırlar diliyoruz.

Emani, eşi ve çocukları, savaştan kaçan ve kendilerine yeni bir hayat kurmak isteyen ve en önemlisi de tüm Türkiye’ye emanet olan insanlardı. Ancak maalesef vahşi bir cinayete kurban gittiler. KADEM olarak, Emani ve evlatlarının geride kalan ailesinin acısını biraz olsun hafifletebilmek ve faillerin en ağır cezayı almalarını sağlamak için bu davayı takip ediyor ve bunu, ülkemize emanet olan bir aileye karşı sorumluluğumuz olarak görüyoruz.

Karnında bebeği, yanında çocuğu olduğu halde Emani Al-Rahmun’a önce tecavüz edip, sonrasında katleden, insani duygularını yitirmiş bu canilerin, mahkemede hiçbir indirim almadan en üst sınırdan cezalandırılması gerektiğine inanıyor ve bunun için davanın sonuna kadar takipçisi olacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz.

Vicdan izan ve insaf sahibi herkese sesleniyoruz: Binlerce yıldır mazlumlara din, dil, ırk ve mezhep ayırt etmeksizin umut götürmüş, güvenli bir liman olmuş topraklarımızda, hepimizin emniyetini ve huzurunu sağlamak ortak sorumluluğumuzdur.

KADEM olarak, bu sorumluluğun farkında ve bilincindeyiz. Bu doğrultuda, kadın ve çocuklar başta olmak üzere, insanlığa karşı yapılan her türlü şiddetin karşısında olduğumuzu, insan hayatını hiçe sayan, gözünü dahi kırpamadan bir canı alabilen katillerin en ağır cezayı almaları için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizi kamuoyuna bir kez daha ilan ediyoruz.

Son olarak; yaşam hakları ellerinden alınmış tüm kadınlara bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, ailelerinin haklı mücadelelerinde, failler hak ettikleri en ağır cezaları alıncaya kadar destekçileri olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Kamuoyuna Saygı ile duyurulur.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top