Emani Al-Rahmun Kamuoyu Açıklaması

Kadem olarak bugün vahşi bir cinayete kurban giden Emani kardeşimiz ve evlatları ile ilgili görülen davanın ikinci duruşmasını takip etmek için Sakarya’dayız. Emani ve evlatlarının katillerinin ilk duruşmada verdikleri ifadeler karşısında hepimizin dehşete düştüğünü, bir kadını ve yanındaki evladını evlerinde uyurken kaçıran, “hamile olduğunu biliyorduk ama kaç aylık olduğunu bilmiyorduk!!!” diyebilen sanıkların, insanlıktan nasiplerini almadıklarını ve bu canilerin en ağır cezayı almasının ancak bir nebze olsun vicdanları rahatlatacağını ifade etmek istiyoruz.

Ülkemize sığınan Suriyeli bir ailenin başına gelen ve herkesi dehşete düşüren bu olayın acısını hala yüreğimizde hissediyor, kendilerine bir kez daha Allah’tan rahmet, acılı ailesine sabırlar diliyoruz.

Tekrar ifade etmek istediğimiz husus; Emani, eşi ve evlatlarının, zalim bir rejimin vahşetinden kaçtığı, Türkiye’ye sığındığı ve dolayısıyla bizlere emanet olduklarıdır. Ancak ne yazık ki insanlık dışı bir vahşete kurban gittiler. Bu yük hepimizin omuzlarındadır ve Emani’nin eşi ve ailesine destek olmak, onları bu haklı mücadelelerinde yalnız bırakmamak bir insanlık görevidir.

Bu nedenle Kadem olarak, başta Emani ve evlatları olmak üzere, kadınlara ve çocuklara karşı gerçekleştirilen her türlü şiddetin karşısında olduğumuzu, şiddetin bir insan hakları ihlali olduğunu, hiçbir insanın bir başkasının canına kastetmeye hakkı olmadığını ve sanıkların en ağır cezayı almaları için davanın sonuna kadar takipçisi olacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top