KADEM Kadın ve Demokrasi Derneği 8 Mart 2013 tarihinde kuruldu. Ülkemizin ekonomik, sosyal ve siyasal gelişimi adına, kadınların birikimlerini,  niteliklerini ve yeteneklerini verimli olarak kullanabilmeleri için, gerekli zeminlerin oluşturularak var olan demokrasimizi zenginleştirmek ve kadınlarımızın yaşamlarına katkı sağlamak KADEM’in çıkış noktasını oluşturmaktadır. Kadının ve ailenin statüsünün yükseltilmesi, kadına siyasal, sosyo- ekonomik, kültürel alanlarda katılım bilincinin aşılanması, kadın haklarını koruyarak demokrasinin, hukukun üstünlüğünün ve insan hakları ile temel özgürlüklere saygının geliştirilmesine ve sağlamlaştırılmasına katkıda bulunmak, KADEM’in öncelikli hedeflerindendir.   Kadın konusunda toplumda bilinçlendirmenin artırılması, toplumsal ahlaki, manevi değerlere saygılı ortak bir bilinç ve kamuoyu oluşturulması ise KADEM’in diğer bir hedefidir.

Bu çerçevede KADEM kadınların yaşama pozitif katılımını sağlayarak, demokratik haklarının bilincinde, mevcut toplumsal, siyasal ve sosyo- ekonomik statüsünü yükseltmeğe yönelik projeler ve aktiviteler gerçekleştirerek; araştırma, inceleme ve yayın çalışmalarını teşvik etmek, yürütmek ve yaymayı amaçlamaktadır.

 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü ‘nde farkındalık oluşturma ve bir kez daha bu çok hassas ve önemli mesele üzerine tüm dikkatleri çekme adına “Erkeksen Öfkeni Yen!” Sloganıyla yola çıkılmıştır. Aynı doğrultuda KADEM tarafından hazırlanan kamu spotu tüm ulusal kanallarda gün boyunca yayınlanacaktır. Gazetelerde yayınlanacak tam sayfa ilanlar, İstanbul ‘un çeşitli yerlerinde asılacak billboardlar, toplu taşıma araçlarındaki tutacaklar gibi pek çok farklı alanda da konu ile ilgili görsel çalışmalar yer alacaktır. Televizyon programlarına katılımlar gerçekleşecek ve programlarda “Erkeksen Öfkeni Yen!” sloganıyla hazırlanan kupalar kullanılarak konunun gündeme taşınması sağlanacaktır. Ayrıca sosyal medya alanında da #erkeksen hashtagiyle Twitter’ da gün ortasında  bir çalışma gerçekleştirilecektir.

KADEM Kadın ve Demokrasi Derneği olarak “kadına yönelik şiddete karşı mücadele”  kapsamında gerçekleştireceğimiz kampanyanın, siz değerli basın mensuplarının haber desteğiyle geniş kitlelerle ulaşarak konu ile ilgili toplumsal farkındalığın daha da artacağına inanıyor,  herkese karşı  ter türlü şiddete karşı olduğumuzu  ve kadına yönelik yapılan şiddeti kınadığımızı tüm kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

Saygılarımızla

Yrd. Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz 
KADEM Kadın ve Demokrasi Derneği Başkanı   

Erkeksen Öfkeni Yen İlan

Erkeksen Öfkeni Yen

 

 

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top