“23 Ocak 2014 tarihinde gerçekleştirdiğimiz ” Çocuk Yaşta Yapılan Evliliklerle Mücadele” çalıştayımıza Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı  Doç. Dr Aşkın Asan bir sunum yaparak konunun yasal ve sosyo-kültürel boyutunu anlatmış ve Bakanlığın bu konuda izleyeceği stratejileri paylaşmıştır.  Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Profesörü Rıza Savaş Hoca konunun dini boyutunu açıklığa kavuşturarak çalıştaya katkıda bulunmuştur.

Çeşitli STK’ların katılım gösterdiği çalıştayda Sosyal ve kültürel nedenler, yasal mevzuat,  medyanın rölü gibi konu başlıkları etrafında yuvarlak masa tartışmaları yapılmıştır.  Çıkan sonuçlar Kadem tarafından rapor haline getirilerek ilgili kurumlara ve birimlere dağıtılarak web sitemizde en kısa zamanda yayınlanacaktır.

Konuya İlişkin olarak Sosyal medyada başlattığımız “çocuktan gelin olmaz” kampanyamıza gerek  bireysel,  gerek kurumsal anlamda katkıda bulunan  ve konunun hassasiyetini #insafagelin hashtag’i ile yorumlayan tüm sosyal medya kullanıcılarına teşekkür ediyor,   “Çocuk Yaşta Yapılan Evliliklere” karşı verilecek mücadeleyi, KADEM  olarak devam ettireceğimizi  tüm kamuoyuna bildirmekten memnuniyet  duyarız. “

 

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top