Erol Mütercimler Kamuoyu Açıklaması

İmam hatiplerde okuyan veya mezun olan herkese sapık ve sahtekar diyerek içindeki kin ve nefreti provakatif bir şekilde yönelten Erol Mütercimler ve bu şekilde itibarsızlaştırma peşinde olan herkes suç işlemektedir.

Duygu ve düşünce dünyası körleşmiş, nefret ve düşmanlıkla kalpleri kararmış bu insanlar kanun önünde hesap vermelidir.

Kadim kültürümüzden miras kalan değerlerimiz ve inançlarımız bizleri iyiliği emretmeye, kötülükten sakınmaya çağırır. O yüzden özellikle ülkemiz ve İslam alemi için değerli gençler yetiştirmeyi amaçlayan, imam hatiplerimizin itibarsızlaştırılmasına izin vermeyeceğiz.

Kutuplaştırıcı nefret söylemi aynı zamanda imam hatip okuyan herkesi toptan suçlu olarak göstermiştir. Bu toplumu ayrıştırıcı, nefret ekici ve bölücü etkisi olduğu gibi itham edilen insanlar bakımından da hak ihlalidir. TCK 216. maddesinin unsurlarını da oluşturduğu ve halkın bir kısmına karşı sosyal sınıf ve farklılıklara dayanarak alenen basın yoluyla aşağılama suçu da oluşmuştur. Bu sebeple Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.

KADEM olarak hayatın hemen her alanında karşılaştığımız salgın gibi yayılan değerlerimize, inancımıza yapılan ayrımcılık, aşağılama ve hakareti durdurmak üzere mücadelemize yılmadan devam edeceğiz.

Kamuoyuna duyurulur.

KADEM (Kadın ve Demokrasi Derneği)

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top