KADEM Erzurum İl Temsilciliği, KADEM Kurucu Başkanı Sare Aydın Yılmaz KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan, KADEM Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla 5 Haziran Pazar günü açıldı.

Kadın ve Demokrasi Derneği Erzurum Temsilciliği’nin açılışı için Erzurum’a giden KADEM Başkanı Sare Aydın Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bosna Caddesi üzerinde bulunan temsilcilik binasının önünde, halk oyunları gösterisi ile karşılandı. Temsilciliğin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından davetliler, iftar programına geçti.

Program sırasında bir selamlama konuşması gerçekleştiren KADEM Başkanı Sare Aydın Yılmaz, konuşmasında Gaziantep, Denizli, Ankara, Sakarya, Konya, Malatya, Kahramanmaraş, Antalya ve Elazığ ‘da temsilcilikler açtıklarını, Erzurum ile bu sayıyı 10’a çıkardıklarını söyledi.

ydın

“KADEM SES GETİREN BİR SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ”

KADEM’in 2013 yılında kurulan ve yaklaşık 2 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen ses getiren, dikkat çeken, farkındalık yaratan, çok sayıda faaliyete başarıyla imza atan bir sivil toplum örgütü olduğunu belirten Yılmaz, “Derneğimiz, insan haklarının ayrılmaz bir parçası olarak gördüğümüz kadın haklarını savunmakta, toplumda, siyasette ve iş hayatında kadınların güçlendirilmesini hedeflemektedir. Bu amaçla söylem ve politikalar üretiyor, projeler yürütüyoruz. Konuya ilişkin pek çok kampanya düzenledik, kadınların geliştirici eğitimler ve çalıştaylarla sosyo-ekonomik ve siyasal statüsünü artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

“ÇOK GÜZEL İŞLER YAPACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Yılmaz’ın ardından kürsüye gelen KADEM Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan da KADEM’in 10’uncu şubesini açıyor olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, toplumsal meselelerin halli adına sivil toplumun çok önemli bir mecra olduğunu aktardı. Erdoğan, “Hamuru bu toprakların değerleriyle yoğrulmuş bir kadın hareketidir KADEM. Siyasetten akademiye, iş dünyasından medyaya tüm alanlarda daha demokratik bir toplum için, kadının kendi öz değerleriyle var olabilmesi için çalışıyoruz. Kadının da erkeğin de fıtri özelliklerini yok saymadan, adaletle muamele gördükleri ve potansiyellerini gerçekleştirebildikleri bir toplum hayal ediyoruz. Bizler hedefleri sadece bu dünya olan insanlar değiliz. Bir başka alemde hesaba çekileceğimiz bir hayatın olduğu şuuruyla yaşadığımız dünyayı mamur etme gayreti içindeyiz. Ben bu büyük ideal etrafında, sizlerle KADEM çatısı altında, şimdilik 11 temsilciliğiyle çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Erzurum İl Temsilciliğinin asil ve yedek yürütme üyeleri okundu. Fotoğraf çekimlerinin ardından KADEM Yönetim Kurulu üyeleri bugün gerçekleşecek KADEM Trabzon Temsilciliğinin açılışını gerçekleştirmek üzere ilden ayrıldılar.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top