Fatma Bayram İle “Gençlerle Baş Başa”
Programı Gerçekleştirildi

28 Eylül 2018, İstanbul

Üsküdar Müftülüğü Baş Vaizi Fatma Bayram’ın gençlerin merak ettiği konular hakkındaki sorularını katılımcıların interaktif katılımıyla cevapladığı “Gençlerle Baş Başa” programı KADEM Genel Merkezi’nde Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Programda okumanın öneminden ve takva sahibi kişilerin özelliklerinden bahseden Üsküdar Müftülüğü Baş Vaizi Fatma Bayram, Peygamber Efendimiz’in hayatından örnekler verdi. Bayram, insanın kendisini anlaması ve eksiklerini tamamlayabilmesi için Kur’an-ı Kerim, siyer ve tefsir okuması gerektiğini vurgularken, namazın vakte, zekâtın paraya, inancın ise kişinin düşüncelerine hâkim olduğunun göstergesi olduğunu söyledi. Bayram: “İnsanın doğru soruyu sorabilmesi için bilgi sahibi olması gerekiyor. Güzel soru sorabilmek, güzel bir zemin olduğunun göstergesidir. Bu da okumakla mümkün olabileceği için okumak çok önemlidir” dedi.

Fatma Bayram, Elmalılı Hamdi Yazır’ın, amelle irade hakkında söylediklerini de hatırlatarak: “Elmalılı Hamdi Yazır, imanla amel arasında irade basamağı olduğunu söyler diyerek dindarlığın karakterler üzerine inşa edildiğini ifade etti. Bayram, takva sahiplerinin gayba iman ettiklerini ahirete çok kuvvetle inandıklarını ve namaz kılıp zekât verdiklerini söyledi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top