Fatma Bayram İle “Gençlerle Baş Başa”
Programı Gerçekleştirildi

21 Eylül Cuma, İstanbul

Gençlik Komisyonu tarafından KADEM Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen “Gençlerle Baş Başa” programı Üsküdar Müftülüğü Baş Vaizi Fatma Bayram’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Programa; KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, Gençlik Komisyonu Üyeleri ile İstanbul’un çeşitli yerlerinden gelen gençler yoğun ilgi gösterdi. Yönetim Kurulu Başkanı Gümrükçüoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan programda Fatma Bayram, gençlerin merak ettiği konular hakkındaki sorularını yanıtlarken, Kur’an-ı Kerim’deki Sureler hakkında da katılımcıları bilgilendirdi.

Bayram konuşmasında Kur’an’da her şeyin birbirinin zıttı ile açıklandığını söyleyerek Bakara Suresi’nde bahsedilen üç insan tipini anlattı. Bu insan tiplerinin; takva ehli, kafir, ve münafıklar olduğunu söyleyen Bayram: “Bu insan tipleri inanç ile ilgilidir. İnanmak ve güvenmek birbiri ile doğru ilişkidedir. Güvenmek sonradan kazanılır ve dünyada deneyimlenir” dedi.

“Gençlerle Baş Başa” programının, Üsküdar Müftülüğü Baş Vaizi Fatma Bayram’ın katılımıyla her hafta Cuma günleri yapılması planlanıyor.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top