Furkan Gencer
Kültür Sanat Birim Sorumlusu

1994 yılında Zonguldak Ereğli’de doğan Furkan Gencer, aslen Bayburtludur. 2012 yılında Ümraniye Asiye Ağaoğlu Anadolu Lisesi’nden, 2016 yılında ise Sakarya Üniversitesi SBF Uluslararası İlişkiler bölümünden ”Avrupa’da Aşırı Sağ ve İslamofobi” konulu bitirme teziyle mezun oldu. 2015 yılında Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmalar Vakfı (SETA) İstanbul’da Medya ve İletişim Departmanı’nda stajyer olarak çalıştı. Staj döneminde başkanlık sistemi, basın özgürlüğü, siyasal iletişim, türk dış politikası, islamofobi gibi konular üzerine çalışmalara katıldı. Lisans döneminde daha çok akademik çalışmalarla ilgilenen Gencer, aynı yıl Sakarya KADEM Temsilciliği Gençlik Komisyonu’nun kuruluş sürecinde rol aldı, lisans mezuniyetine kadar başkan yardımcılığı görevini yürüttü. Sakarya’da gerçekleşen zirve, kongre, panel, söyleşi gibi birçok projede aktif rol aldı. İstanbul’a döndükten sonra KADEM Genel Merkez Gençlik Komisyonu’nun projelerinde yer aldı. Bu süreçte Kapsamlı Ülke Analizi – Latin Amerika Paneli’ne Panelist olarak katıldı. II. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi organizasyon ekibinde ise görev aldı. 2017 Şubat – Mayıs ayında Malezya Albukhary International University’de düzenlenen LAMT Language and Management Trainee Programı’na katıldı. Gencer, aynı yıl İstanbul’da bir medya ajansında medya planlama, satın alma, dijital medya gibi konular üzerine teorik ve pratik eğitim aldı. Gençlik Komisyonu’nda STK’lar Arası İlişkiler Biriminde görevine devam ederken 2018 yılında III. Uluslararası Gençlik Çalıştayı’nda Küresel Kriz Masası’nın moderatörlüğünde bulundu. Yine aynı yılın Ağustos ayında TİKA – Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın düzenlediği Tecrübe Paylaşımı Programı kapsamında TİKA Mozambik – Maputo PKO’da gönüllü olarak bulundu.

Hâlihazırda Marmara Üniversitesi SBE Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı Yönetişim ve Sivil Toplum Kuruluşları Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

2018 Eylül ayından beri KADEM Gençlik Komisyonu Kültür ve Sanat Birimi’nde sorumlu olarak görev almaktadır. İngilizce bilen Gencer, MÜSEM’de Arapça, Bilim ve Sanat Vakfı’nda ise Osmanlıca eğitimi almıştır. Siyaset, siyasal iletişim, dış politika, medya, sinema, kültürel çalışmalar ve sivil toplum meseleleri ile ilgilenmektedir.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top