Gazeteci Melih Altınok, KADEM’in Düzenlediği Söyleşiye Katıldı

27 Ocak 2018, İstanbul

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Üyeleri,  kadının medyadaki temsilinin konuşulduğu “Değişen Türkiye’de Medya ve Kadın” konulu söyleşi de Gazeteci Melik Altınok ile bir araya geldi.
27 Ocak 2018 Cumartesi günü saat 13.30 ‘da KADEM Genel Merkezi Konferans Salonu’nda gazeteci Melih Altınok, KADEM Üyeleriyle bir araya gelerek dünyada ve Türkiye’de medyada kadın temsilinin nasıl olduğu ve nasıl olması gerektiğine dair görüş ve düşüncelerini paylaştı.
KADEM Basın Komisyonu Başkanı Yönetmen Seyhan Sara Koç moderatörlüğünde, “Değişen Türkiye’de Medya ve Kadın” konusuyla gerçekleştirilen söyleşide Koç, kadınların medya sektöründeki cam tavanları aşmaları için daha etkin roller almaları gerektiğini vurguladı.
Medya sektöründeki kadın temsilini, Türkiye’den ve dünyadan örnekler vererek açıklayan Gazeteci Melih Altınok: “Bugün, kültür endüstrisinin önemli bir ayağını, internet sitelerindeki galerilerde hikâyeden bağımsız kadın fotoğraflarını kullanılarak bir şeyler anlatmak oluşturuyor. En çok onlar tıklanıyor ve reklam getirisi de yüksek. Dünyada da durum bundan farklı değil.”

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top