Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından geliştirilen ve genç kızların mesleki eğitim alarak istihdamının sağlanmasını amaçlayan “Geleceğe İşbaşı Projesi”nin 2.si başlıyor.

İlk mezunlarını 6 Eylül 2016’da veren “Geleceğe İşbaşı Projesi”nin 2.si ‘Sağlık’ teması ile 23 Ocak 2017’de başlıyor. Eğitime başlayacak genç kızlar 19 Ocak 2017 Perşembe günü KADEM Genel Merkezinde proje paydaşları ve sponsorları ile bir araya geldi.

Projenin detaylarıyla anlatıldığı programda KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz ve KADEM Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar konuştu. Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz genç kızlara, projenin ilk etabında eğitim alan ve istihdam edilen arkadaşlarının başarılarını anlattı. Aydın; adalet, hakkaniyet, ölçü ve dengeyi gözeterek yürütülen bu kıymetli projenin, genç kızların mesleki eğitim almalarını sağlayan, toplumla barışık, hayalleri olan, kendisi ve ülkesi için umut vadeden kadınlar olmaları yönünde Türkiye ve dünya çapında yapılan sosyal sorumluluk projelerine ciddi bir örneklik teşkil edeceğine inandığını ifade etti.

Aydın: “KADEM olarak, genç kızlarımızın yanında, onlara destek olmaya devam edeceğiz. Genç kızlarımızın hayalleri ve umutları bugün her birimizin hayali ve umudu olmuştur. KADEM olarak bu hayallerin umuda, umutların da uygulamaya dönüşmesini sağlamak için projemizin alanlarını genişleterek çalışmalara devam ediyoruz.”

KADEM Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Geleceğe İşbaşı Projesinde eğitim alan genç kızları tebrik etti. Bayraktar: “Sizler bizim için azmin, cesaretin, ümidin sembolüsünüz. Çünkü siz karşılaştığınız olumsuzluklar yüzünden ümitsizliğe kapılmadınız, hayata olumlu tarafından baktınız, olumlu tarafları çoğalttınız”.

 

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü (ASPİM) ortaklığında, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) işbirliğinde yürütülecek “Geleceğe İşbaşı-II Sağlık” projesinde; Medical Park Hastanesi, Memorial Hastanesi, Acıbadem Hastanesi ve Metro Turizm’den sponsorluk desteği alınıyor.

Geleceğe İşbaşı Projesi ile çocuk destekleme merkezlerinde ( ÇODEM ) ve yetiştirme yurtlarında kalan 16-18 yaş aralığındaki genç kızların, mesleki eğitim ve kişisel gelişim seminerleri sonrasında istihdam edilmesi planlanmaktadır. Bununla beraber psiko-sosyal destek verilmesi ve meslek atölyelerinde rehabilitasyon hizmetleri çerçevesinde eğitimler verilip, usta çırak ilişkisi içerisinde staj yapmaları ve böylece toplumsal hayata kolay bir şekilde uyum göstermeleri amaçlanıyor.

“Geleceğe İşbaşı-II Sağlık” Projesi, sağlık sektörüne ara eleman yetiştirerek Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve siyasal gelişimi için geleceği yakalayabilecek yetenekli, girişimci, nitelikli ve toplumsal değerleri muhafaza edebilen kadınların yetiştirilmesine katkı sağlayacaktır.

Hasta Kabul İşlemleri (Tıbbi Sekreterlik) & Bilişim Teknolojileri & Bilgi ve Belge Yönetimi eğitimleri sonunda MEB onaylı sertifika alacak olan genç kızların, Medical Park Hastanesi, Memorial Hastanesi, Acıbadem Hastanesi işbirliği ile staj yapmaları ve istihdamları sağlanacak. Ayrıca KADEM İş Dünyası ve Ekonomi Komisyonu gönüllüsü olan girişimci ve başarılı kadınlar, eğitim alan genç kızlar ile bir araya gelerek mentörlük yapacaklar.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top