1 Eylül 2016, İstanbul

KADEM, 6 Eylül 2016 Salı günü saat 10:30’da KADEM Genel Merkezi Konferans Salonu’nda “Geleceğe İşbaşı” projesinin birinci eğitim döneminden mezun olan genç kızların mezuniyetini kutlamak için sertifika programı düzenliyor.

Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirdiği “Geleceğe İşbaşı” projesinin ilk eğitim dönemi tamamlandı.

18 yaş sonrasında çocuk gençlik merkezlerinden (ÇOGEM) herhangi bir mesleki eğitim almadan ayrılmak durumunda kalan genç kızların eğitimli ve istihdama hazır şekilde ayrılması amaçlanan proje kapsamında, ilk 2 eğitim serisini başarıyla tamamlayan 19 genç kızın mezuniyetleri sertifika verilerek kutlanıyor.

 6 Eylül Salı günü basına açık olarak gerçekleşecek sertifika programına, KADEM Başkanı Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz ve Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar katılarak genç kızlarla buluşacak.

Saat 14’te başlayacak programda, Yılmaz ve Bayraktar’ın gerçekleştireceği açılış konuşmalarının ardından, eğitime katılan genç kızların eğitimin ilk gününden bugüne yaptıklarını anlatan animasyonlardan oluşan “Yeteneklerimi Keşfediyorum” adlı video gösterilecek.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top