“GELECEĞİN İNŞASINDA LİDERLEŞEN GENÇLER” ve “LİDERLİĞİN MİNİK ADIMLARI” PROJELERİ TÖRENLE SONA ERDİ

Türkiye Gençlik STK’ları Platformu (TGSP), Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü desteği ile Trabzon KADEM Temsilciliği tarafından hayata geçirilen iki ayrı projenin kapanış töreni 6 Temmuz’da, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Trabzon KADEM Temsilcisi ve Proje Koordinatörü Elif Yükünç, KADEM Yönetim Kurulu Üyesi ve Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Sedide Akbulut, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü H. Ozan Çetiner, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü H. Burak Fettahoğlu ve Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen tören, büyük ilgi gördü.

Programda konuşan Trabzon KADEM Temsilcisi Elif Yükünç, KADEM’in faaliyet alanlarını anlattıktan sonra, projeye destek veren herkese teşekkür etti. Yükünç, her iki proje hayata geçirilirken değerler eğitimi, sunum becerileri geliştirme, sosyal sorumluluk bilincini artırma, öncü şahsiyetleri tanıtma, el becerisi kazandırma ve kültür gezisi başlıklarında 14 haftalık bir faaliyet planlaması yapıldığını katılımcılarla paylaştı.

“Geleceğin İnşasında Liderleşen Gençler” projesiyle, 16-17 yaş aralığındaki gençlerin özgüvenlerinin artması, iletişim becerilerinin gelişmesi, yaşadıkları şehrin kültürel özelliklerini tanımaları, çeşitli meslek grupları hakkında bilgi sahibi olmaları, bireysel strateji planlarını oluşturma farkındalığı gibi konularda önemli kazanımlar elde edildi.

“Liderliğin Minik Adımları” projesinde ise 5. sınıf düzeyindeki 25 öğrenciye verilen eğitimlerle, gençlerin bilgi ve birikimlerini aktarırken özgüven, kendini ifade edebilme, grup dinamiği oluşturma ve devam ettirme, paylaşımcı olma, problem çözebilme, birlikte hareket edebilme gibi kişisel gelişimlerine katkıda bulunuldu.

Dini ve kültürel değerlerine bağlı, yaşadığı dönemi iyi okuyabilen,  bilinçli ve donanımlı, gücünü bilgiden alırken gönül dünyalarını da dolduran birey ve liderleri hedefleyen her iki projenin kapanış töreni, proje katılan gençlere sertifika takdimi ve fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top