Geleneksel Genç KADEM İftarı Düzenlendi

13 Mayıs 2019, İstanbul

KADEM Gençlik Komisyonu tarafından her yıl gerçekleştirilen ve artık geleneksel hale gelen Genç KADEM İftarı bu Ramazan’da Genel Merkez bahçesinde düzenlendi.

İftar Programına; KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Gençlik Komisyonu Başkanı Ebru Aracı, Gençlik Komisyonu Üyeleri ve KADEM Vakfı yurtlarında kalan kız öğrenciler katıldı. Ramazan’ın bereketini hep birlikte paylaşmak için bir araya gelen gençler, kurulan iftar sofralarında birlik ve beraberlik duyguları ile oruçlarını açtılar.

İftar sonrası Gençlik Komisyonu Başkanı Ebru Aracı yaptığı açılış konuşmasında Ramazan’ın anlam ve önemine değinerek “Ramazan bize her türlü kötü alışkanlıklara son vermemiz için her yıl ilahi bir fırsat olarak gelir. Bizlere bahşedilen bu hayatımız, sağlığımız ve gençliğimizin getirdiği enerjimiz, bizlerin en büyük zenginliğidir. Bunu kaybetmeden ilim ve sanat yolunda kendimizi geliştirmeli, edindiğimiz tecrübelerden yola çıkarak kendi yolumuz başta olmak üzere herkese umut olmalıyız. Ramazan iradelerimizi eğiten bir mekteptir. Bizi her türlü beşerî arzularımızın zincirinden kurtararak gerçek özgürlüğe kavuşturur. Bizler de hakkı ve hakikati idrak etme yolunda gerçek özgürlüğe giden bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz” dedi.

Gençlik iftarında konuşan Sümeyye Erdoğan Bayraktar, gençlerin KADEM’e gelerek yapılan çalışmalara katılmalarının KADEM ailesini güçlü tuttuğunu ifade ederek; “Sizler toplum için dertleniyorsunuz. KADEM’e geliyor, çalışmalara katılıyor ve bu aileyi güçlü tutuyorsunuz. Dert sahibi olmadan, bunu aksiyona çevirecek güç olmadan, bu aksiyonu da yaygınlaştırmadan dünya daha iyi bir yer olmayacak. Mağduriyetlere ve adaletsizliklere sessiz kalacak değiliz. Bu alanda olabildiğince okumamız, düşünmemiz, istişare etmemiz, her fırsatta tepkimizi ve farklı bakış açımızı ortaya koymamız gerekiyor. Çünkü bir şeye karşı durduğunuzda onun alternatifini ortaya koymakla da mesulsünüz” dedi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top