GENÇ KADEM İSLAM İŞBİRLİĞİ
GENÇLİK FORUMU’NDA ÇALIŞMALARINI ANLATTI

İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi 56 ülkeden bakanların katıldığı İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF) 5. Genel Kurul Toplantısı 9-10 Şubat tarihlerinde İstanbul’da düzenlendi. GENÇ KADEM iki gün süren foruma özel davetli olarak katıldı.

genc-kadem-islam-isbirligi-genclik-formunda-calismalarini-anlatti.

 

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın da katıldığı toplantıya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir video mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, ‘İslam Gençlik Forumu’nun bugün Asya’dan Afrika’ya, Amerika’dan Arap yarımadasına kadar geniş bir coğrafyada Müslüman gençlere yönelik yürüttüğü faaliyetleri yakından takip ediyoruz.’ dedi.

İslam İşbirliği Gençlik Forumu ile ortak projeler yürüttüklerine dikkat çeken Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak konuşmasında, İslam İşbirliği Gençlik Forumu bünyesindeki gençlerimizi ortak çalışmalara davet edip onlarla birlikte olmayı arzu ediyoruz. Burası sizin ülkeniz. Gençlerimizin birbirleriyle kültürel etkinlikte olmaları çok önemli.” sözlerine yer verdi.

Forumda ayrıca Genç KADEM’e gelen işbirliği taleplerine yönelik istişarelerde de bulunuldu. Üye ve gönüllüler, Gençlik Forumu’nda, Genç KADEM bünyesinde yürüttükleri gençlik faaliyetleri hakkında ziyaretçileri bilgilendirdi.

Genç KADEM üye ve gönüllüleri, son dönemde Filistin’deki soykırıma dikkat çeken saha etkinlikleri hakkında da ziyaretçileri bilgilendirdi.

Başkan Taha Ayhan’ın yeniden başkanlığa seçildiği forumda, iki gün boyunca farklı ülkelerden gelen gençler, tanışma ve yürüttükleri çalışmalar hakkında istişarelerde bulunma fırsatı yakaladı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top