Genç KADEM TDV Gençlik Fuarı’nda
Çevre Konusundaki Çalışmalarıyla Yer Alıyor 

Genç KADEM, 52 il temsilciliğinde ve 66 üniversitede, 3.000’in üzerinde üyesiyle gençliğe yönelik çalışmalar yürütüyor. Kulüp faaliyetleri gerçekleştiriyor, gönüllülük bilinciyle sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyor, eğitim faaliyetlerinde bulunuyor. Bununla birlikte fidan dikimi, kan bağışı, çöp toplama ve kitap bağışı gibi kampanyalarla da sahada olmayı ve bu konularda farkındalık oluşturmayı sürdürüyor.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın 12-13-14 Mayıs tarihlerinde, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlediği Gençlik Fuarı’na katılan Genç KADEM, fuarın bu seneki teması olan “Denge ve Âlem” konusu çerçevesinde yürüttüğü çevre faaliyetleriyle yer alıyor. Bu sene çevre kirliliği, iklim krizi, ekolojik dengenin bozulması, savaşlar vb. küresel sorunlara dikkat çekmenin hedeflendiği gençlik fuarında, Genç KADEM de kurulduğu günden bu yana sürdürdüğü çevre odaklı çalışmalarını gençlere duyuruyor.

Genç KADEM, üyelerinin ve gönüllülerinin de desteğiyle sürdürdüğü fidan dikme, çöp toplama, barınak ziyareti gibi çalışmalarıyla, gençler olarak çevreye karşı duydukları hassasiyetlerini ortaya koyarak, kamuoyunda farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top