13 Temmuz 2017’de Türkiye Gençlik STK’ları Platformu üyeleri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Basın açıklaması yaptı.

Kadın ve Demokrasi Derneği Gençlik Komisyonu Genç KADEM, üyesi olduğu Türkiye Gençlik STK’ları Platformu’nun 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki basın açıklamasına katıldı.

Sivil Toplum Örgütlerinden yoğun katılımın olduğu basın açıklamasında Türkiye Gençlik STK’ları Platformu Sözcüsü Enes Güney, “Tanklara, uçaklara göğsümüzü siper ettik. İmanımızla aşılmaz surlar ördük. Aklı karışık olanlar veya ‘bir şekilde biz bu işten sıyrılırız’ diyenler bilsinler ki, bundan sonra her zaman, her duruma karşı hazırız, hazırlıklıyız, bekliyoruz” dedi.

Basın açıklamasına gelen Bilal Erdoğan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde gençlere seslendi. Bilal Erdoğan: “Namusumuz, bağımsızlığımız söz konusu olduğu zaman, sadece askerimizle, polisimizle değil, 7’de 70’e canımızı vermeye hazır olduğumuzu 15 Temmuz’da bütün dünyaya gösterdik. İçimizdeki hainler ayaklarını denk alsınlar. Bunu çok iyi görsünler. Bu milletin geleceği, dünden çok daha aydınlık olacaktır.”

TÜRKİYE GENÇLİK STK’LARI PLATFORMUNDAN 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ TEL’İN

TGSP bünyesindeki 70 sivil toplum gençlik kuruluşu yöneticileri ve gönüllüleri, 15 Temmuz Şehidler Köprüsü’nde geçen sene bugünlerde yaşadığımız menfur darbe girişimini tel’in etmek ve vatan-millet hizmetinde her daim hazırız demek için bir araya geldi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyib Erdoğan Beyefendinin mahdumları Bilal Erdoğan’ın da katılımlarıyla gerçekleşen program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Bilal Beyin değerlendirmeleri ve basın bildirisinin okunmasının ardından sona erdi. “Başladığımız yerdeyiz” başlığıyla sunulan basın bildirisinin metnini aşağıda veriyoruz.

“Bir yıl önce bugün, basın açıklaması yaptığımız bu noktada, adi bir darbe girişimi yaşadık. Küresel güçlerin ülkemizdeki hain uzantıları, milletin oylarıyla seçilmiş iktidara karşı zalimce bir kumpas girişimine tam da bu noktadan başlamışlardı.

Biz gençler olarak bu girişime direndik. Sadece biz gençler değil yaşlılar, kadınlar, çocuklar hatta mülteciler, muhacirler de direndi. Mezhep, meşrep, parti, ırk, renk gözetmeksizin vatan evladı herkes, bir ve bütün olarak direndi.

Bu direniş sadece Türkiye’nin direnişi değildi. Küresel kuşatmaya karşı ümmetin direnişiydi. Dünyanın her tarafından, umutları olan Türkiye’ye ve KAHRAMAN GAZİ BAŞKANIMIZA dualarıyla ve mesajlarıyla destek verenlerin de direnişiydi.

15 Temmuz direnişimizle gençler üzerindeki yanlış algıları altüst ettik. Ne kadar kararlı ve özgüven içinde olduğumuzu ve gerektiğinde akl-ı selimle hareket edebildiğimizi bütün dünyaya gösterdik. Tarih bir kez daha kaydetti ki, mevzu vatan, millet, din, iman olduğunda bu ülkenin Fedakâr Gençleri olarak en ön safta yer almamızdan başka bir şey düşünülemez.

Çanakkale’de verilen mücadele nasıl yüzyılları aşkın bir destan haline geldiyse, 15 Temmuz’da o zifiri karanlığa aydınlık olarak koşan gençlerin, vatan savunması yapmak üzere verdiği mücadele de bir o kadar destandır.

O gün vatanına bayrağına ve milletimizi millet yapan değerlerine sadık gençliğimiz, hainlerin önüne set oldu. Al bayrağın inmesine, ezanın dinmesine ve bu cennet vatanın bataklığa sürülmesine müsaade etmedi

Akılları ve ruhları kiralık olan tetikçilere karşı, bu milletin evlatları gereken cevabı verdi.

15 Temmuz gecesinde Türkiye Gençlik Sivil Toplum Kuruluşları olarak, yönetici ve kitlelerimiz ile kumpasçı, hain, cani ve katil FETÖ’ye karşı en ön safta yer aldık. Tanklara, uçaklara, silahlara göğsümüzü siper ettik. İmanımızla aşılmaz surlar ördük. Aklı karışık olanlar veya bir şekilde biz bu işten sıyrılırız diyenler bilsinler ki, bundan sonra da her zaman ve her duruma karşı hazırız ve hazırlıklıyız. Bekliyoruz!

Türkiye Gençlik STK’ları Platformu olarak, 15 Temmuz’dan birkaç gün sonra, “başladığımız yerdeyiz” diyerek köprüde şehit olan kardeşlerimizi bu noktada rahmetle yâd etmiştik. Onlara dualar göndermiş, ortaya koydukları şanlı mücadeleye vefa göstereceğimizin sözünü vermiştik.

İşte bunun için; yarın, 15 Temmuz tarihi direnişin birinci yılında, bütün gençlik STK’larımız ile yurtiçi ve yurtdışında, tüm il, ilçe, köy ve mahallelerimizde meydanlarda olacağız. Milletçe bir yıl önce yaşadıklarımızı yeniden hissederek alanlarda nöbet tutacağız. Her yaştan vatandaşımızı meydanlara davet ediyoruz.

Bir yıl sonra “başladığımız yerdeyiz” ve kamuoyuna ilan ediyoruz ki: 249 şehidimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyoruz. Onların açtığı yolda milyonlar olarak yürüdük ve yürümeye devam edeceğiz.

Canlarını ortaya koyan ve şerefimizi temsil eden gazilerimizi baş tacı ediyor ve yürekten selamlıyoruz.

15 Temmuz gecesi ve sonrası, gece gündüz demeden bu direnişe ve nöbete katılmış olan tüm vatandaşlarımızı tebrik ediyor ve buradan selamlarımızı gönderiyoruz.

Gençler ve Aziz Milletimiz topyekûn direndi.

Türkiye ve vefalı dostları topyekûn kazandı.

Bütün dünya şahit olsun ki;

Bu şanlı direnişi unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız.”

TÜRKİYE GENÇLİK STK’LARI PLATFORMU

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top