Genç KADEM Üyeleri Trabzon Kampı’nda Bir Araya Geldi

Genç KADEM ve KADEM Trabzon Temsilciliği’nin organize ettiği KADEM Gençlik Kampı 29-30 Eylül 2017 tarihleri arasında Trabzon Düzköy Doğa Kampı’nda gerçekleştirildi.

29 Eylül Cuma 09.30’da protokol konuşmalarıyla başlayan Gençlik Kampı’na; Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, KADEM Gençlik Komisyonu Başkanı Safa Koçoğlu, KADEM Trabzon İl Temsilcisi Doç. Dr. Sevdegül Mungan katıldı.

Trabzon KADEM Gençlik Kampı’nın açılış konuşmasını KADEM Trabzon İl Temsilcisi Doç. Dr. Sevdegül Mungan yaptı. Konuşmasında Genç KADEM’in Trabzon’da yaptığı çalışmalara değinen Mungan, gençlerin çok kıymetli olduğuna dikkati çekerek, “Size verdiğimiz bu kıymetin ne kadar yerinde olduğunu gerektiğinde sahaya inip sorunları çözerek bizlere gösteriyorsunuz” dedi.

KADEM Trabzon İl Temsilcisi Doç. Dr. Sevdegül Mungan’ın ardından konuşan KADEM Gençlik Komisyonu Başkanı Safa Koçoğlu, seçme ve seçilme yaşının 18’e inmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Meclisten başka memleketimizin sorunlarını çözebileceğimiz mecralar da var. Her üniversitede kulüpleşerek STK’lar vasıtasıyla demokratik ortamlarda sorunları tartışarak çözüm üretip ilgililere iletebiliriz” şeklinde konuştu.

KADEM Kurucu Başkanı Doç Dr. Sare Aydın Yılmaz konuşmasına, genç yaşında toprağa düşmüş, delikanlı çağında vatan toprağını kanıyla sulamış şehitlerimize ve teröristlerin yerini askerlerimize söylediği için memleketi Trabzon’da şehit edilen Eren’i selamlayarak başladı. Aydın: “Bizim çabamız dünyadaki adaletsizliklere karşı ahlaki bir direniştir. Bu medeniyetimizin bir gereğidir. Büyük medeniyetimizin büyük davasını omuzlarında hisseden siz KADEM Gençliği! Emniyet içinde, güven içinde ulaşacağımız yarınlar da sizinle olacaktır. “Gençlerle Geleceğe” diye çıktığımız bu yolda siz gençler, aydınlık yarınların umut meşalelerini taşıyorsunuz. Sizler, toplum değerlerine sahip çıkan, kültürel kimliği koruyan, örf, adet ve gelenekleri yaşatacak, yeri doldurulamaz bir öneme sahipsiniz. KADEM Gençlik Kampı’nın en büyük kazanımlarından biri de yine siz gençlersiniz. Aranızdaki bu dostluk, arkadaşlık bağını hep muhafaza etmenizi temenni ediyorum. Birbirinizin ve büyüklerinizin tecrübelerinden istifade edin. Birbirinizi güçlendirecek sağlam diyaloglar kurun” dedi.

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç gençlerden umutlu olduklarını söyleyerek: “Gençlerin neler yapabildiklerini gördükçe onlara olan güvenimiz artıyor. 18 yaşındaki genç arkadaşlarımız artık meclise girme hakkına sahip. Bu, gelecek için umut verici bir durum” şeklinde konuştu.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu konuşmasında, hain darbe girişiminde gençlerin gösterdiği kararlılıktan bahsederek: “15 Temmuz’da, sizin gibi gençlerimiz ülkemizin selameti için gözünü kırpmadan kanıyla, canıyla gerçek demokrasi adına bizlerle omuz omuzaydı. Bu durum sizlere olan inancımızın ne kadar yerinde olduğunu gösterdi” dedi.

Trabzon Gençlik Kampı konuşmaların ardından, Yrd. Doç. Dr. Serpil Reisoğlu’nun “Kariyer Planlama Eğitimi” üzerine söyleşisiyle devam etti. Söyleşinin ardından, Uzman Psikolog İdil Saliha Küntüz  “Beden Dili ve Etkili İletişim” semineri verdi. Kamp, söyleşi ve seminerlerin ardından gençlerin kaynaşmasına yönelik horon ekibinin gösterisiyle devam etti. Kampta ayrıca, trekking, paintball, futbol, mini golf, badminton, basketbol ve voleybol etkinlikleri de gerçekleştirildi.

İki gün süren kamp, Trabzon kültür gezisi ile sona erdi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top